WordPress site seo ayarları 2021 yılı için en çok kullanılmakta olan eklentiler ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Yazımızda WordPress Site Seo Ayarları 2021 yılı için en güncel çözümlere ulaşabileceksiniz. Webeemo Yeni Nesil Web Tasarım Ajansı tarafından WordPress Site Seo Ayarları 2021 yılında da devam etmektedir.

Wordperss site seo ayarı tüm WordPress kullanan siteler için önem taşımakta peki bunu nasıl yapacağız WordPress Site Seo Ayarları nedir? Diyorsanız. Yazımızı inceleyerek yüzeysel bilgi sahibi olabileceksiniz.

WordPress sitelerinin seo ayarı çeşitli eklentiler sayesinde sağlanmaktadır. Peki seo nedir? Diye soracak olursanız şöyle belirtmek isteriz, Seo arama motoru optimizasyonu olarak tanımlanmaktadır. Yani arama motorları tarafından tanınan ve üst sıralarda görünen siteler iyi bir seo çalışması ile bulunduğu konumu almaktadır. Seo ayarı bu yüzden WordPress siteler için göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir.

Wordpress Site Seo Ayarları

YOAST

Worpress site seo ayarları 2021 yılı için ön görülmekte olan ayarlardan bahsetmek gerekirsek yoast seo eklentisini önermekteyiz. Yoast SEO Özellikleri saymak gerekirsek

  • XML site haritası oluşturma özelliği
  • .htaccess ve robotlarınızı .txt dosyalarınızı .txt
  • Web sitesi perma link kontrolü
  • Ayarları ve verileri diğer SEO eklentilerinden almanızı sağlar
  • Başlık ve meta ayarlarınızı posta ve sayfa bazında değiştirebilir
  • Google arama ekran ön izleme
  • Google Web Yöneticisi Araçları ile doğrulama ve bağlantı
  • Anahtar kelime optimizasyonu yardımı

Yoast Seo eklentisi için detaylı bilgi Yoast Seo Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

WordPress Sitelerinin SEO ayarları 2021 yılında  güncel arama motorları tarafından doğru bir şekilde index alarak ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Sektör fark etmeksizin Google arama motorları olsun veya başka arama motorları tarafından sitenizin çok kullanıcıya rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

2021 yılında altı en iyi WordPress SEO eklentileri

WordPress sitelerinizin SEO ayarları konusunda en iyi eklentisi hangisi olduğu konusunda hakkında net bir cevabı olmadığını söyleyebiliriz.  Sizin için en uygun biri ihtiyacınız olan özelliklerin derinliği bağlı olacak, ama hepsi SEO stratejisi uygulamak için bir bütçe dostu bir yol sunuyoruz.

Yoast

All in One SEO Pack

Google XML Site Haritaları

Squirrly SEO

SEOPress

Rank Math

WordPress sitenizin seo ayarları webeemo tarafından yapılmasını arzu eder ve daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç