Wordpress Şifre Değiştirme Phpmyadmin

WordPress Şifre Değiştirme Phpmyadmin WordPress sitesi kurduğunuz zaman güvenlik önlemlerini çok önceden almayı bilmelisiniz. Öncelikle sitenizde kullandığınız admin giriş kullanıcı adı ve şifresini çok iyi bir şekilde belirlemeniz gerekir. Kişilerin tahmin edemeyeceği ya daha zararlı yazılımlar tarafından kolay kolay kırılmayacak bir şifre bulmak bu süreçte büyük bir önem taşımaktadır.

Bununla birlikte belirli sürelerde şifrenizi değiştirmeniz de sitenizin daha güvenli bir hale gelmesinde büyük bir önem taşır. Şifrenizi en az 8 karakterden oluşacak şekilde seçmeniz içerisinde büyük ve küçük harf nokta ve gibi işaretlerinin bulunması güvenlik açısından büyük bir önem taşır.

WordPress şifre değiştirme phpmyadmin işlemi ile sitedeki şifreniz kolaylıkla değiştirebilir ve çok daha güvenilir bir şifre kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu süreçte WordPress yönetim paneli hakkında çok detaylı bir bilgiye sahip olmalı ve ayarlar sayfasından tüm işlemleri basit birkaç adımla gerçekleştirebilmelisiniz.

WordPress Phpmyadmin Şifre Değiştirme

WordPress içerik yönetim yazılımında en fazla karşılaşılan durumlar arasında kullanıcı giriş şifresinin unutulması da bulunuyor. Bu sorunun karşılaşılması durumunda kişiler kendi yönetici panellerine giremeyebilirler. WordPress üzerinde bulunan kullanıcı profilinde mail adresi girdiyseniz eğer ekrandaki şifremi unuttum kısmına girebilir ve şifre sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Ancak sunucunuzda bu özellik aktif edilmemiş ise o zaman size site tarafından bir uyarı gönderilir. WordPress şifre değiştirme phpmyadmin işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • İlk olarak phpmyadmin sayfasına giriş yapın.

  • Buradan şifresi sıfırlanacak olan wordpress sitesinin veri tabanını seçiyorsunuz.

  • Bu veri tabanı içerisinde yer alan wp_users tablosu içerisine girmelisiniz.

  • User_pass tablosu içerisinde MD5 şeklinde şifre girmeniz gerekiyor.

Bu işlemler sonrasında şifreniz kolaylıkla değiştirilecektir. Ancak bu aşamada şifrenin MD5 şeklinde girilmesi son derece önemlidir. Çünkü WordPress giriş şifresi her daim MD5 şeklinde muhafaza edilir. Sonrasında yönetici paneline girdikten sonra tekrar şifrenizi değiştirmeyi unutmayın.

WordPress Phpmyadmin Şifre İşlemleri

Şifrenizi MD5 formatında oluşturmanız yeterli olmuyor. Sonrasında yine unutmayacağınız ancak kimsenin de tahmin edemeyeceği nitelikte bir şifre sistemi kurmanız gerekiyor. WordPress kendi kullanıcılarına her türlü kolaylığı sağlayan platformlar arasında yer almaktadır.

WordPress Şifre Değiştirme Phpmyadmin makalemizin sonuna geldik dilerseniz WordPress Site Logosu Değiştirme makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç