Wordpress Mail Adresi Değiştirme
WordPress Mail Adresi Değiştirme

WordPress Mail Adresi Değiştirme WordPress günümüzde en kolay web site kurma platformları arasında yer almaktadır. Hem kolayca site kurmanıza hem de sitenizi yönetmenize yarayan bu sistem birçok farklı alanda web site kurmanıza yardımcı olmaktadır. WordPress sisteminde eğer bir site kuruyorsanız belirli aralıklarla sitenizin admin mail adresini değiştirmeniz gerekmektedir. WordPress mail adresi değiştirme işleminin birde farklı nedeni olabilir.

Bu işlemi gerçekleştirmek için basit birkaç adımı izlemeniz yeterli olmaktadır. WordPress yönetici e posta adresinin değişmesinde dikkat etmeniz gereken ufak noktalar bulunmaktadır. Bu bilgi son derece önemli olduğundan ve profesyonel bir mail adresi kullanmanız gerektiğinden ilerleyen süre içerisinde mail adresinizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

WordPress Mail Adresi Neden Değiştirilir?

WordPress mail adresi değiştirme işleminin yapılmasında birtakım nedenler vardır. Öncelikle WordPress sisteminde kayıtlı olan mail adresine birtakım önemli bilgiler yollamaktadır. Örneğin kullanıcı oluşturulunca ya da otomatik bir güncelleme işlemi yapılırsa wordpress sistemi yönetici durumunda olan mail adresinize bilgiler gönderir.

Bu bilgilerin gönderildiği mail adresi genelde site ilk kurulduğu zamanlarda kişisel mail adresi olur ve siteniz geliştikçe profesyonel bir mail adresi kullanmak isterseniz bu durum da sizin mail adresinizi değiştirmenizi gerekli hale getirir. Bunun yanında kişisel e posta adresinizi genelde birçok yerde kullandığınız için bu durum web siteniz açısından ciddi bir güvenlik açığı meydana getirebilir. Böyle durumlarda da mutlaka mail adresinizi değiştirmeniz önerilmektedir.

WordPress Yönetici E Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

WordPress yönetici e posta adresini değiştirmek için öncelikle profesyonel bir site adresi almanız gerekiyor. Bu site adresinizin mutlaka değişim sonrasında doğrulanabilmesi için şifresinin iyi bilinmesi gereklidir. WordPress mail adresi değiştirme işleminin yapılabilmesi için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • İlk olarak hesabınızı giriş yapmanız gerekiyor.

  • Buradan ayarlar kısmına girin.

  • Genel sekmesini tıklayın

  • E posta adresi kutusunu tıklayın

  • Gerekli bilgileri doldurun ve değişiklikleri kaydedin.

Bu işlemler sonrasında wordpress adresiniz değişecektir. Ancak onay mailini mutlaka yanıtlamanız ve hesabınız kullandığınız yeni adresin mutlaka onaylanmasını sağlamanız gerekmektedir. WordPress yönetici e postası değiştirildikten sonra tüm bildirim ve mailler yeni adresinize gönderilebilecektir.

WordPress Mail Adresi Değiştirme Makalemizin sonuna geldik dilerseniz WordPress Beyaz Ekran Hatası Çözümü makalemiz ile devam etmek isterseniz buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç