wordpress beyaz ekran hatası
wordpress beyaz ekran hatası

WordPress Beyaz Ekran Hatası Çözümü WordPress kullanıcılarının birçoğu beyaz ekran hatasıyla muhakkak karşılaşmıştır. WordPress beyaz ekran hatası en fazla karşılaşılan ve çözümü belki saatlerce süren sorunlar arasında yer alıyor. Bu durum özellikle ziyaretçi trafiği yüksek olan ve wordpress üzerinden devamlı kazanç sağlayan kullanıcılar için oldukça kötü. Pek çok kullanıcı bu sorunla karşı karşıya kaldığında ilk olarak destek aldıkları hosting sağlayıcısına başvuruyor. Ancak bazen onların bile sorunları çözmesi saatler alıyor. Bazı kullanıcılarda destek almak yerine devamlı karşı karşıya kaldıkları bu problemi çözebilmek için çeşitli çözüm arayışına giriyor. Aslında wordpress beyaz ekran hatası giderilmesi mümkün hatalar arasında yer alıyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntemlerden birkaçını deneyerek wordpress beyaz ekran hatası nasıl giderilir kolayca öğrenebilirsiniz. Sizler için bu içerikte wordpress beyaz ekran hatası nedeni nasıl öğrenilir ve wordpress beyaz ekran hatası çözümleri nelerdir detaylı olarak açıkladık.

WordPress Beyaz Ekran Hatasının Nedenini Nasıl Öğrenilir?

Bir hatayı çözmek için ilk olarak o hatanın nedenini öğrenmek gerekiyor. Bu sayede çözüme daha hızlı ulaşabilir ve daha kesin çözümler üretebilirsiniz. WordPress beyaz ekran hatasının nedenini öğrenmekse oldukça kolaydır. Birkaç ufak kodla hızlı ve basit bir şekilde wordpress beyaz ekran hatası neden kaynaklı meydana gelmiş öğrenmeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak sitenizin wp-config.php dosyasını bulun.
  • Ardından aşağıdaki kodu buraya ekleyin. Kod:

error_reporting(E_ALL); ini_set(‘display_errors’, 1);

define( ‘WP_DEBUG’, true);

  • Ekleme işleminden sonra wordpress sitenize tekrar giriş yapmaya çalışın.
  • Ekranın üst kısmında hatanın kaynağı uyarı şeklinde gösterilecektir.

WordPress Beyaz Ekran Hatası Çözümleri

WordPress beyaz ekran hatasının kaynağını belirledikten sonra sıra sorunu çözmeye geliyor. WordPress beyaz ekran hatası çözümleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Bellek limiti kaynaklı bir hata varsa bellek limitinizi arttırmak sorunu çözecektir.
  • WordPress’te sayısız eklenti mevcuttur. Ancak bu eklentilerin tamamı doğru çalışmaz. Bu durum beyaz ekran hatasına neden olabilir. Eklentilerinizi kontrol ederek hangi eklentiden dolayı problem yaşandığını çözmeye çalışın.
  • Tema bu sorunun nedenlerinden bir tanesidir. Eğer temanızın sürümü sitenizin sürümüyle aynı değilse beyaz ekran hatasıyla karşılaşmanız olası.

 

Daha fazla wordpress içeriğine ulaşmak isterseniz veya WordPress eklenti kurulumu hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç