Wordpress Gizlilik Politikası Örneği

WordPress Gizlilik Politikası Örneği WordPress sitelerinde mutlaka bulunması gereken bir gizlilik politikası olması gerekiyor. Bu gizlilik politikasının en büyük amacı da site sahibi ile ziyaretçiler arasında bir şeffaf ortam yaratmaktır. Gizlilik politikasını tanımlamak gerekir ise web sitesi içerisinde ziyaretçilerinizin tüm verilerini site içerisinde nasıl topladığınızı göstermiş olduğunuz yasal bir belgedir.

Bu politikanın en önemli amacı ise web sitesinin hangi bilgileri topladığını ve bu bilgileri neden topladığını kişilere belirtmektir. Aynı zamanda bu bilgilere kimlerin erişebildiğini de gösteren bir uygulamadır.

Saklama süresi de yine ziyaretçilere sunulan gizlilik politikası bilgileri arasında yer almaktadır. WordPress gizlilik politikası örneği dikkate alınarak sitenize uygun bir gizlilik politikası ekleyebilirsiniz. Genel Veri Koruma Yönetmeliği yasalarına göre özellikle Avrupa Birliği sınırları içerisinde yer alıyorsanız mutlaka gizlilik politikası gibi bilgilere yer vermeniz gerekmektedir.

WordPress Gizlilik Politikasında Hangi Bilgilere Yer Verilmelidir?

WordPress gizlilik politikası örneği dikkate alınarak hazırlanacak olan bir örnek yazıda mutlaka belirli bilgilere yer vermeniz gerekiyor. Bu bilgiler arasında şunları görebilirsiniz:

  • Ziyaretçiler hakkında toplanan bilgilerin neler olduğu

  • Bahsi geçen bilgilerin toplanma şekli

  • Bu bilgileri hangi amaçla topladığınız

  • Nasıl saklandığı ve korunduğu

  • Bilgilere kimlerin erişiminin olduğu

  • Bireysel olarak kişisel verilere ilişkin yasal haklar

Gibi birçok detay yer almaktadır. Bu detaylara yer vermeden hazırlanan gizlilik politikasının herhangi bir hükmü de olmayacaktır.

WordPress Gizlilik Politikası Nasıl Oluşturulur?

WordPress gizlilik politikası örneği olarak birçok seçenek bulunmaktadır. Ancak hazırlanacak olan gizlilik politikasının sizin sitenizin konseptine ve içerik durumuna uygun olmasına dikkat edilmelidir. Bunun için özel olarak gizlilik politikası oluşturabilecek siteler de mevcut olmaktadır. Özellikle wordpress kullanıyorsanız yönetim paneli bölümünden ayarlar ve buradan da gizlilik bölümüne girebilirsiniz.

Burada işlemlerinizi kolaylaştıracak web sitesi gizlilik sözleşmesi örneği bulunmaktadır. Bu şablonu kullanarak kendi siteniz için en uygun olan wordpress gizlilik politikanızı yaratma şansı elde edebilirsiniz. Kolay bir işlem olması ve gizlilik politikanızın sitenize uygun olması daha profesyonel bir web siteniz olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda ziyaretçilerinizin de sitenizde daha rahat dolaşımına olanak tanıyacaktır.

WordPress Gizlilik Politikası Örneği Makalemizin sonuna geldik dilerseniz WordPress Beyaz Ekran Hatası Çözümü makalemiz ile devam etmek isterseniz buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç