Web Tasarım nedir?

Web Tasarım nedir, dediğimizde aklımızda ilk olarak canlanan bir kaba taslak olarak siteyi hazırlamak değildir. Tüm detayları ile hazırlanan bir site her zaman bir adım öndedir. Hem tasarımsal anlamda hem de kullanıcı deneyimi açısından bu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kişi yada kurumları tanıtmak hedefi ile internet tarayıcılarının (browser) görüntüleyebileceği biçimde, hazırlanmış özel dizaynlardır. Hazırlanan bu dizaynların, klasik grafik dizayn işinden değişik olarak tarayıcıların okuyabileceği HTML diline çevrilmesi gerekir. Bu işte bilgili şahıslara da webmaster ya da web tasarım uzmanı denir.

Web Tasarımın Önemi

Web tasarım her vakit kurumlar ve şahıslar amacıyla birincil ve resmi bilgilendirme kanalı olmuştur. Web siteleri günümüzde İnternet kullanımının da yükselmesi ile, yalnızca metin içerik değil varlıklı medya tecrübesi (Rich Media Applications), videolar ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafların tüketiciye ulaştırılması kolaylaşmıştır. Bu sebeple firmalar ve kişiler Web sitelerini tasarlarken kullanıcı deneyimine önem vermeli ve kişilerin evinden dışarı çıkmadan, istediği vakitte istediği bilgiyi internet sayfalarından alabilmektedirler. Tüketici tarafındaki bu devrime ZMOT (Zero Moment of Truth) denilmiştir. Bu sebeple kurumlar internette en iyi ve etkili biçimde var olmak adına internet dizayn yatırımlarını arttırmışlardır.

Web Tasarım (Web Sitesi) Nasıl Yapılır ?

Web Tasarım ve Web sitesi yapımı işi çok kısa sürede ve ideal maliyetlerle yapılabildiği gibi, uzun uğraşlar, uzun bir vakit ve yüksek maliyetlere de yapılabilir. Bu tam anlamıyla işletmenin bu işe verilen önemiyle ilgilidir. Mesela şayet hazır temalar üzerinden bir internet sitesi yapmaya razıysanız, 100 USD altında bir tema ücreti ve bu temanın uygulanması ile sınırlı çok ufak bir bütçe ile internet sitesi yapılabilir. Fakat bu işi orijinal bir dizayn, kaliteli bir kod yapısı ile meydana getirmek istiyorsanız, alttaki adımları sahibi olan uzun bir proses ve maliyete katlanmak zorundasınız. Bu noktada Webeemo Yeni Nesil Web Tasarım Ajansı olarak müşterilerimize bu konuda hem detaylı bir destek sağlarken, hem de onların isteklerine hızlı bir şekilde yanıt veriyoruz. Web Tasarım yaptırmak veya yeni bir site ihtiyacınız var ise Web Tasarım Hizmetimize  göz atabilir veya bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Doman (Alan Adı) Nedir ? yazımıza da göz atmak isterseniz ulaşabilirsiniz.

Web Tasarım Hazırlama Adımları :

Projelendirme (Brief, Rakip analizi, Kullanıcı Deneyimi Tasarımı, Bilgi mimarisi dizaynı)
Grafik Tasarım
HTML / CSS Kodlama
CMS Entegrasyonu / Yazılım İşleri
Test

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç