Responsive Tasarım Nedir ? Tam anlamıyla “Duyarlı Web Tasarım” anlamına gelmektedir. Bireysel ve Kurumsal girişimlerinizde kesinlikle kullanılması gereken ince bir detaydır. Responsive Tasarımlar, teknolojik imkanların ve akıllı cihazların hayatımıza girmesiyle beraber kolaylık sağlamaktadırlar. Hazırlanılan Web sitelerinde Google botlarının ve Akıllı cihazların kolaylıkla okuma, görüntüleme ve gezinme eylemini gerçekleştirmesiyle bilinen Responsive web siteleri. İşletmeniz, kişisel blog siteleriniz ve girişimlerinizde kullanacağınız kodlar ile beraber sitenizin daha hızlı açılmasını sağlamaktadır. Bu duyarlı web tasarımlarında hayatımıza girmesiyle beraber yeni web tasarım programları ve dilleri de hayatımıza girmiştir. Frontend Tasarım dediğimiz önyüz tasarımında kullanılan kodlama ve tasarım kelimesinin birleşimi hem sektörel olarak yeni bir hareketlilik kazandırırken hem de bir anda hayatımıza dahil oldu. Ajanslar ve İşletmeler şu an dijital işlerine başlamadan önce işlerinde ehli Frontend kod yazacak kalifiye eleman arıyorlar. Bu nedenle duyarlı web tasarım yaptırmak istiyorsanız frontend kodlamacı bulmanız yeterli olmaktadır.

Responsive Web Tasarımın Kullanım Amacı Nedir ?

Responsive Web Tasarımın Kullanım Amacı Nedir ?

Responsive Web Tasarımın kullanım amacı basittir. Normalde Web sitelerinde kullanılan kodlama standart bir düzende çalışmaktadır. Tek boyut tüm cihazlarda uygulanmaktadır. Ama Responsive Web Tasarımda ise olaylar çok farklıdır. Çok cihaz çok boyut mantığıyla çalışmaktadır. Yazılan kod öbeği web sitenizde Masaüstü, Laptop, Tablet ve Telefon gibi akıllı cihazların boyutunu algılayarak o anki girilen cihazın boyutuna göre şekil almaktadır. Hem zamandan hem de hızdan tasarruf ettiren bu sistem tüm cihazlardan erişim kolaylığı sağlamaktadır.

Responsive Tasarım ve Google

Responsive Tasarım ve Google

Responsive tasarım, Google’ın en sevdiği web tasarım şeklidir. Google derken, Google-botlarının rahat bir şekilde okuyabileceği bir metin işaretleme şeklidir. Font tiplerini, resim şekillerini, yazı bütünlüğünü bu duyarlı web tasarım ile rahatlıkla kontrol edebiliyoruz. İşletmeniz için bir web sitesi tasarlatırsanız mutlaka yapan kişi ve kuruluşlara sitenizin responsive tasarım olmasını söyleyin. Hem zamandan hem de Google-bot tarafından temiz kod yapısına uygun bir işçilik çıkarmış olurlar. Biz de Webeemo Yeni Nesil Web Tasarım Ajansı olarak, Müşterilerimize hazırladığımız web siteleri, web uygulamaları ve projelerinde daima Responsive yapıyı korumaktayız. Responsive yapısı korunan web sitelerinde gözlemlediğimiz kadarıyla SEO açısından da her zaman bir adım önde oldukları anlaşılmıştır. Eğer sizin de işletmeniz ve bireysel girişimleriniz için Responsive Tasarım bir web sitesine ihtiyacınız var ise Web Tasarım Hizmeti sayfamıza göz atabilir veya bizimle iletişime geçerek hızlı bir şekilde web sitenizi tasarlattırabilirsiniz. Webeemo Yeni Nesil Web Tasarım Ajansı olarak dijitale dair her konuda müşterilerimize Dijital Çözüm ortağı olmuş bir firmayız. Unutmayın ; Kalite asla tesadüf değildir ! Bir önceki yazımız olan Dijital Pazarlamanın İşletmelere Etkisi yazısını okumak isterseniz tıklayabilirsiniz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç