Dijital pazarlamanın işletmelere etkisi her gün gelişen teknolojik imkanlarla beraber artmaktadır. Dijital pazarlamaya her zaman kurulan işletmelerde ihtiyaç duyulmuştur. İşletmelerin başlangıç sürecinde müşteri portföyünü, doğru kitle analizini ve sağlam adımlarla firmasını kurabilmesi için kalifiye bir dijital pazarlama elemanına veya işinin ehli bir dijital pazarlama ajansına ihtiyaç duymaktadır. Dijital Pazarlama, genel anlamda teknolojinin gelişmesi ile beraber her sektörde ihtiyaç duyulmaktadır. İşletmeniz için kurumsal bir web sitesi, logo tasarımı, kurumsal kimliklerin hazırlanması, Google Ads kampanyalarının yönetimi, Facebook ve Instagram Reklam kampanyalarının yönetimi, bu reklam kampanyalarından aldığı metrik ve ölçümleri analiz edip bağlı bulunduğu işletmenin yararına kullanması, web sitesi veya e-ticaret sitesi kurulduktan sonra Google kriterlerinin karşılanması ve Google tarafında bulunabilirlik tam anlamıyla dijital pazarlama uzmanlarının işidir.

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne Yapar ?

Diye kendimize soracak olursak, yanıtımız şu olurdu;

 • İşletmelerin Dijital ortamda ihtiyacı olan her şeyi yapmakla hükümlüler,
 • İlk aşamada doğru pazarlama stratejisinin hazırlanması,
 • Kurumsal Kimliklerin Hazırlanması ve Kontrol edilmesi,
 • Web sitesinin kurulması ve SEO uyumlu yapıya getirilmesi,
 • SEO uyumlu içerik yazarlığını bilmesi ve firmanın içeriklerinin SEO uyumlu hazırlanması,
 • Tüm bunlar hazırlandıktan sonra sektör olarak anahtar kelime analizini yapması ve bunu firmanın lehine kullanması gerekmektedir,
 • Google Reklam Yönetimi, Facebook Reklamcılığı ve Sosyal Medya Reklamcılığı hakkında bilgi sahibi olması,
 • Ve tüm bu bilgileri Reklamlardan aldığı dönüşleri okuyup firmanın stratejisini geliştirme amacıyla kullanması gerekmektedir.

Dijital Pazarlama uzmanları genel olarak bu işlemleri firmalar için gerçekleştirmektedir.

Dijital Pazarlamanın İşletmeye Kattığı Yenilikler Nelerdir ?

dijital pazarlamanın işletmeye kattığı yenilikler neler?

Dijital pazarlama stratejileri firmaların sektörüne göre değişkenlik göstermektedir.  Hizmet sektöründe olan bir firma reklam kampanyalarıyla yeni müşterilere erişirken,  üretim sektöründe olan bir firma ise mail kampanyaları veya birebir iletişim ile yeni müşterilere erişebilmektedir. Dijital pazarlamanın önemi ise tam burada ön plana çıkmaktadır. Firmanız için geliştirdiğiniz bir dijital pazarlama stratejisi yok ise doğruları söylemek isteriz ki, maalesef işletmeniz dijitalde bulunan rakipleriniz ile kıyaslandığında bir adım geride kalmaktadır.

Dijital Pazarlama Stratejilerinin işletmeye kattığı yenilikler ise şöyledir;

 • İşletmenin Dijital anlamda Sektördeki rakiplerinden sıyrılmasını sağlamaktadır,
 • Yeni pazar payı, yeni müşteriler ile etkileşim kurmasını sağlar,
 • Kurumsal kimliğini dijitalde bulunabilir yapar,
 • Firmasının değerini ve önemini bir tık yukarıya taşımaktadır.

Peki siz işletmeniz için hiç Dijital Pazarlama stratejisi geliştirdiniz mi ? Sektörünüzde ön planda bulunmayı düşündünüz mü ? Bu noktada Webeemo Yeni Nesil Web Tasarım Ajansı olarak işletmeler için yenilikçi pazarlama projeleri geliştirerek sektöründe öncü olmalarını sağlıyoruz. Bunu yaparken işletmeniz için her zaman yeni bir düşünce ile kapınızı çalıyoruz. Siz de firmanız için dijital pazarlama stratejisi geliştirmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç