PTR (paid to read) Nedir PTR siteleri
PTR (paid to read) Nedir PTR siteleri

PTR (paid to read) Nedir PTR siteleri İnternet kullanıcıların pek çoğu sanal dünya üzerinden ek gelir elde etmenin yollarını arıyor. Bunun için pek çok yöntem mevcut. Özellikle markaların internet reklamları üzerinden kitlelerini genişletmeye çalışmaları kullanıcılara internet üzerinden ek gelir etmenin kapılarını aralamış durumda. Markalar yayınladıkları reklamları daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için çeşitli reklam sitelerine markalarının reklamlarını veriyor. Bu sitelerse kullanıcılarla bu reklamları bir araya getirerek tıklama, üyelik ya da içerik okuma başına belirli miktarlarda ücretler ödüyor. PTR (paid to read) yöntemi internet üzerinden gelir elde etme yöntemleri arasında yer alıyor. Okuma başına kullanıcılara gelir elde etme fırsatı sunan bu yöntemle aylık olarak belirli miktarlarda ek gelir elde edebilmeniz mümkün hale geliyor. Sizler için bu yazımızda PTR (paid yo read) nedir PTR siteleri üzerinden ne şekilde ek gelir elde ederek para kazanabilirsiniz, ayrıntılı olarak açıklamaya çalıştık.

PTR (paid to read) Nedir?

PTR, yani genel açılımıyla paid to read, okuma başına gelir elde etme yöntemidir. PTR siteleri kullanıcılara çeşitli yazılar sunarak okudukları yazı başına belirli miktarlarda ücret ödemektedir. PTR sitelerine üye olarak ek gelir kazanmanız mümkün. PTR siteleri aracılığıyla para kazanabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Scam olmayan bir PTR sitesine üyelik oluşturun.
  • Üyelik sonrası site size çeşitli görevler verecektir. PTR sitelerinde kullanıcılara sunulan ana görev çeşitli içerikleri okumalarıdır.
  • İstenilen içerikleri okuduğunuzda belirli ücretler kazanacaksınız. Bu ücretler bakiyenize eklenecektir. Okuduğunuz her içerik başına bakiye kazanabilirsiniz.
  • Sitenin belirlemiş olduğu alt ödeme limitine ulaştığınız takdirde ödeme talimatı vererek kazanmış olduğunuz bakiyeyi banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

PTR siteleri üzerinden para kazanmanın bir diğer metoduysa referans yöntemidir. Sitenin size vereceği referans linkiyle başka kullanıcıların siteye üye olmasını sağlayarak üyelik başına %10 ile %15 arası komisyon kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

PTR Sitelerinden Nasıl Gelir Elde Edebilirsiniz?

PTR sitelerinden gelir elde etme yöntemi bir önceki başlıkta anlattığımız şekilde gerçekleşir. Ancak gerçekten para kazanabilmeniz için ilk olarak güvenilir bir site bulmanız önem arz ediyor. Çünkü bu sitelerin pek çoğu sahte sitelerdir. Okuma başına kazandığınız parayı bakiyenize işler, ancak ödeme kısmında çeşitli bahanelerle ödeme işlemini gerçekleştirmez. Özellikle aylık 1000 dolar gibi ücretler vaat eden sitelerden uzak durmanız gerekebilir. PTR yöntemiyle aylık kazanabileceğiniz ücretler genellikle 30-40 dolar arasıdır.

 

PTR (paid to read) Nedir PTR siteleri makalemizin sonuna geldik. Kazanç şekilde yine buna benzer PTSu (paid to surf) Nedir? PTSu Siteleri makalemizi okumak isterseniz buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç