Google Trend Aramaları Kapatma

Google Trend Aramaları Kapatma Google milyonlarca geniş kullanıcı kitlesine sahip arama motorları arasında yer alıyor. Her gün milyonarca kullanıcı merak ettiği konular hakkında Google arama motoru üzerinden araştırma yapıyor. Güncel olarak trend olan ya da bir konuyla alakalı olarak çok sık araştırılan bilgilerse Google trend aramalarında yer alıyor. Google trend aramaları kullanıcıların aradıkları bilgilere daha kolay ve daha hızlı ulaşmaları konusunda yardımcı oluyor. Arama motoruna araştırmak istedikleri konuyla alakalı bir kelime yazınca trend arama ekstra seçenekler sunabiliyor. Çıkan bu seçenekler kullanıcıların araştırmak istedikleri bilgilere daha kolay ve daha hızlı ulaşmalarını sağlayabiliyor. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar google trend aramaları kapatma işlemini gerçekleştirmek istiyor. Kullanıcıların karşılarına arama yapmak istedikleri konuların dışında bilgiler çıkabiliyor. Google trend aramaları kapatma işlemini gerçekleştirmekse oldukça kolay. Sizler için Google trend aramalarının nasıl kapatılabileceğini ayrıntılı olarak paylaştık. Yazımızın devamında açıklayıcı şekilde Google trend aramaları kapatma işleminin nasıl gerçekleştirileceğine ulaşabilirsiniz.

Google Trend Aramalarını Kapatma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Google kullanıcılarına işlemlerini kolayaGoogle trend aramaları bazı durumlarda kullanıcılara zorluk teşkil edebiliyor. Örneğin kullanıcılar bir konu hakkında araştırma yapmak istediklerine trend aramaları kısmında konuyla alakalı araştırmak istemedikleri başka arama sonuçları çıkabiliyor. Yanlışlıkla tıklama ya da yanlış bilgi sunması nedeniyle kullanıcılar Google trend arama sonuçlarını kapatmak istiyorlar. Araştırmak istedikleri konuyla alakasız çıkan trend içerikleri görmek istemeyen kullanıcılar trend aramalarını kapatarak bu sorundan kolaylıkla kurtulabilir. Aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla google trend aramaları kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Mevcut cihazınız üzerinden Google arama motoruna erişim sağlayın.
  • Google arama motoru ana sayfasına erişim sağladıktan sonra sağ üst köşede mevcut bulunan Google hesabınızın profil resmine ya da kullanıcı adınızın ilk harfine tıklayın.
  • Açılacak sekmeden ‘Ayarlar’ yazan seçeneğe tıklayın.
  • Daha sonra ayarlar bölümünde açılan seçenekler arasından ‘Genel’ yazılı olan seçeneğe tıklayın.
  • Ekrana gelecek olan seçenekler arasından ‘Trend olan aramaları otomatik tamamla’ yazan opsiyona tıklayın.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten Google trend aramaları kapatma işlemini tamamlamış olacaksınız. Herhangi bir konu hakkında arama yapmak istediğinizde Google önerileri karşınıza çıkmayacaktır.

cPanel ile Plesk Panel Arasındaki Farklar makalemizi okuyarak arada en çok kullanılan 2 sistem hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç