Wordpress Zararlı Kod Temizleme

WordPress Zararlı Kod Temizleme WordPress web site kurma konusunda en profesyonel platformlar arasında yer alır. Beklentilerinize en iyi şekilde yanıt veren WordPress sitesi sizlere kaliteli bir de kurmanın en iyi yolunu göstermektedir. Dünya üzerindeki birçok kişinin web site kurma konusunda WordPress tercih etmesi de bunun en önemli kanıtlarından biridir.

Ancak her platformda olduğu gibi web sitelerinde birtakım çeşitli zararlı yazılımlara karşı korunması gerekmektedir. Öncelikle WordPress zararlı kod temizleme işlemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmalı ve böylece sitenizde zararlı olabilecek her türlü durumdan uzak tutmalısınız.

Sitenizin başarı yüzdesi arttıkça saldırılar konusunda daha da göz önünde olmasına neden olacaktır. Bu nedenle de sitenizi profesyonel yönetmenin yolu bu saldırılara karşı sitenizi nasıl koruyacağınızı bilmekten geçiyor.

WordPress Zararlı Kodlar Neler İçerir?

WordPress zararlı kod temizleme işlemi sayesinde web sitenizi son derece profesyonel bir şekilde koruyabilir ve dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı daha güçlü hale getirebilirsiniz. Bu süreçte birtakım noktalara da dikkat etmeniz gerekiyor. WordPress zararları kodlar şunları içerebilmektedir:

  • Pharma Hack: Bu bir SEO saldırı türü olarak adlandırılabilir. Bazı sitelerin sizin sitenizi kullanarak trafik kazanmaya çalışması anlamına gelir. En büyük zararı ise sitenizin sansür yemesine neden olmasıdır.

  • Backdoor: FTP ya da WordPress yönetici alanına istenilen zamanda erişmeye yardımcı olan bir kapı bırakan zararlı kodlardandır.

  • Dosya ve Veritabanı Enjeksiyonları: dosyalarınızın ya da veritabanınızın tehdit altında olmasına neden olan bir durumdur.

  • Kimlik avı: kullanıcı adı ve şifreleri gibi çok hassas bilgileri elde etmek için kullanmaya yarar.

Bu ve bunlar gibi birçok farklı zararlı kodun bulunması ciddi anlamda büyük sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilmektedir.

WordPress Zararlı Kodlar Nasıl Tespit Edilir?

Web siteniz için tema ya da eklenti indirdiğinizde mutlaka trojan ya da solucan tespiti yapmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek içinde indirilen tüm dosyaların mutlaka anti virüs programlarında taratılmasına özen göstermelisiniz. Bir virüs programınız yok ise alternatif çözümleri denemelisiniz. Böylelikle zararlı kodları tespit edebilirsiniz. Sonrasında ise uygun ve güvenilir programlar ile wordpress zararlı kod temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç