Wordpress Yazıya Link Verme
WordPress Yazıya Link Verme

WordPress Yazıya Link Verme WordPress sistemi açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemi olarak tanımlanabilir. Web site kurmak isteyen kişiler hiçbir şekilde kod bilgisine ihtiyaç duymadan kendi web sitelerini oluşturabilme avantajına sahip olabilmektedirler. Bu sisteme yeni başlayan ve kendine bir web site kuran kişilerin merak ettiği birçok önemli nokta bulunuyor. Bunlardan birisi de WordPress yazıya link verme işlemi oluyor.

WordPress yazıya link vermek bir web site içerisinde yayınlanmış olan diğer yazılara ya da site kategorilerine daha kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Bu işlem kullanıcının siteyi daha rahat bir şekilde kullanabilmesine olanak tanıyor. Eklenti ve kodlama yapabilmeye yarayan yazıya link verme işlemi düşünüldüğünden daha kolay bir işlemdir.

WordPress Yazıya Link Verme Nasıl Yapılır?

WordPress yazıya link verme işlemi yapabilmek için birtakım yönlendirmeleri takip etmeniz gerekiyor. Bu işlemin en büyük avantajı da okunan yazı ile ilgili olan bir başka içeriğe daha kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olmaktır. Çok avantajı olan bu uygulama sayesinde ziyaretçi çekmek de kolay olmaktadır. WordPress yazıya link verme işlemi şu şekilde gerçekleştirilebilir:

  • İlk olarak web sitenin admin paneline girmeniz gerekiyor.

  • Buradan yazılar kısmına girmelisiniz

  • Bu kısımdan da yeni ekle sekmesini açmanız gerekiyor.

  • Açılan sekmeden hali hazırda bulunan bir yazıyı düzenleme kısmını açmalısınız.

  • Link vermek istenilen kelimeyi seçin ve düzenleme editörü üzerinde bulunan bağlantı kısmını tıklayın.

  • Karşınıza çıkan ince pencereye vermek istediğiniz linki yapıştırın.

Uygulamayı ‘Tamam’ kısmını tıklayarak kapatın. Son derece basit olan bu işlem ile linki istenilen kelimeye verme şansına sahip olabiliyorsunuz.

WordPress’te Yazıya Neden Link Verilir?

WordPress sayfasında yazıya neden link vermek gerektiği çok fazla merak edilmektedir. Kişiler bu işlemi yaptıklarında rahatlıkla başka yazıların da ziyaretçiler tarafından okunmasını sağlayabilirler.

Siteyi son derece kullanışlı bir hale getiren yazıya link verme işlemi ziyaretçilerinizin sitenizi çok yönlü bir şekilde kullanmasını sağlar ve bu da sitede geçirilen zamanın daha da yüksek olmasını sağlar. Profesyonel WordPress sitelerinde yazıya link verme işlemine her site sahibinin gereken önemi vermesi gerekiyor.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç