wordpress yapım aşamasında nasıl yapılır
wordpress yapım aşamasında nasıl yapılır

WordPress Yapım Aşamasında Nasıl Yapılır? WordPress en popüler site oluşturma uygulamaları arasında yer arıyor. Kullanıcılara kolay ve basit bir ara yüz sunarak kendi sitelerini oluşturma imkânı veriyor. Onlarca ücretsiz eklenti ve özelliği sunması nedeniyle de profesyonel siteler oluşturmanıza olanak tanıyor. Ancak wordpress üzerinden site kurmak her ne kadar kolay olsa da zamanla siteyi yenilemek ya da yeni özellikler eklenmek istenebiliyor. Sitenin yapım aşamasında olduğu bu gibi zamanlarda site sahipleri kullanıcıların siteye girişlerini engellemek isteyebiliyor. Bunun için wordpress yapım aşamasında eklentisi kullanmak mümkün. Bu eklentiyle site ziyaretçilerinizin hem site içeriklerini görmeyi engelleyebilir hem de sitenin düzenleme aşamasında olduğunu bildirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere detaylı ve adım adım wordpress yapım aşamasında nasıl yapılır anlattık.

WordPress Yapım Aşamasında Eklentisi Nasıl Kurulur?

WordPress sitenizi yeniden düzenlemek, tasarımı değiştirmek ya da yeni içerikler yüklemek istediğiniz zamanlarda sitenin tüm düzeni bozulabilir. Bu gibi durumlarda ziyaretçilerinizin sitenizi görmeleri site trafiğinizi kötü yönde etkileyebilir. Sitenizi yapım aşamasına aldığınızda meydana gelebilecek aksaklıkları engellemek için wordpress yapım aşamasında eklentisini kullanabilirsiniz. WordPress yapım aşamasında eklentisini sitenize eklemek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak wordpress ‘Panel’ kısmına erişim sağlayın.
  • Bu kısımdan ‘Eklentiler yazan seçeneğe tıklayın.
  • Daha sonra ‘Yeni Ekle’ yazılı olan seçeneğe tıklayın.
  • Karşınıza ‘Anahtar Kelimeler’ yazan bir arama butonu çıkacak. Bu butona ‘fruitfulcode’ yazın ve aratın.
  • Ekrana birçok eklenti gelecektir. Bunlar arasından ‘Maintenance’ yazan eklentiyi seçin ve ‘Şimdi Kur’ yazan seçeneğe tıklayın.
  • Eklenti indirildikten sonra ‘Eklentiyi Etkinleştir’ yazan seçeneğe tıklayın.
  • Ardından sitenizin açılış sayfasına gidin.
  • Sayfanın hemen üst köşesinde ‘Maintenance On’ yazan kısma tıklayın.
  • Maintenance eklentisinin olduğu kısma yönlendirileceksiniz. Bu kısımda gerekli açıklamaları doldurun.
  • Gerekli alanların tamamını doldurduktan sonra en alt kısımda bulunan ‘Save changes’ yazılı butona tıklayın.

Bu adımları sırasıyla uyguladığınız wordpress yapım aşamasında eklentisini sitenize yüklemiş ve eklemiş olacaksınız. Bu sayede site ziyaretçileriniz sitenizin düzenlemede olduğu süre boyunca site içeriklerine erişemeyecekler. Düzenleme işlemini tamamladıktan sonra benzer şekilde Maintenance eklentisini off konumuna getirebilirsiniz.

WordPress eklentileri konusunda daha fazla bilgi ve kurulum rehberi makalelerine ulaşmak isterseniz buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç