Wordpress Versiyon Öğrenme

WordPress Versiyon Öğrenme WordPress ürünlerinizi veya çeşitli konularda oluşturduğunuz içeriklerinizi kullanıcılarla buluşturabileceğiniz oldukça güzel bir platform. Uygun SEO çalışması ve ziyaretçilerin ilgi odağı olmasını sağlayacak tasarımlarla sitenizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Bu sayede ziyaretçi trafiğiniz artış gösterir ve ürünlerinizi ya da içeriklerinizi daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Öyle ki bu durum zamanla kazanç sağlamanıza da olanak sağlar. Ancak wordpress uygulamasında site kuracaksanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de hangi wordpress sürümünü kullandığınız. WordPress için oldukça önem arz eden temalar sitenizin versiyonuna uygun değilse wordpress tarafından desteklenmeyebiliyor. Bu durumda temanızı kullanmanız mümkün olmuyor. Özellikle tema tasarımlarını başkasına yaptırıyorsanız bu durum daha büyük sorun oluşturabilir. Bu yazımızda sizlere wordpress versiyon öğrenme nasıl yapılır detaylı olarak açıkladık. Birkaç adımla sitenizin sahip olduğu wordpress versiyon öğrenme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

WordPress PHP Sürümü Nasıl Öğrenilir?

WordPress teması ziyaretçilerinin ilk ilgisini çeken noktadır. Temanın sitede yayınlanacak içeriklerin konusuna uygun olması, göz yormaması ve kolay anlaşılabilir olması gerekir. Ancak özenle hazırladığınız ya da bir başkasına hazırlattığını tema eğer sitenizin php sürümüyle uyumlu değilse çalışmayabilir. Bu nedenle satın almış olduğunuz temanın sitenizin php sürümüyle uyumlu olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek kolayca wordpress versiyon öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Bir txt dosyası oluşturun.
  • Dosyanın içinde <? phpinfo(); ?> kodunu yapıştırın ve kaydedin.
  • Dosya adını info.php olarak değiştirin.
  • Ardından cPanel ya da ftp programı kullanarak wordpress sitenizin kök dosyası içerisine hazırlamış olduğunuz kod dosyasını atın.
  • Daha sonra internet tarayıcınıza sitenizinadı.com/info.php yazın ve aratın.
  • Bu işlemlerin ardından wordpress sitenizin MySQL veya php versiyonu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

WordPress versiyon öğrenme işlemini bu adımları tamamlayarak kolayca öğrenebilirsiniz. Bu sayede satın almış olduğunu wordpress temasının sitenizin versiyonuna uygun olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, eğer wordpress temanızı başkasına hazırlatıyorsanız bu bilgiyi hazırlattığını kişiden de öğrenebilirsiniz. Oldukça basit bir işlem olan wordpress versiyon öğrenme işlemini basit bir kodla kolaylıkla öğrenmeniz mümkün.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç