Wordpress Üye Olmadan İçerik Görünmesinin Ayarları

WordPress Üye Olmadan İçerik Görünmesinin Ayarları WordPress sitelerdeki site sahipleri farklı alternatifleri değerlendirerek ziyaretçilerini ağırlayabilir. Örneğin bir siteye üye olarak veya üye olmadan girebilmenin ayarları site sahipleri tarafından yönetici modülünde ayarlanabilmektedir.

WordPress üye olmadan içerik görülmesinin ayarları da yine kişilerin kendi istekleri doğrultusunda yapabilecekleri bir ayarlamadır. Sitenize ziyaretçi olarak gelen kişiler üye olarak veya üye olmadan sitenizdeki içerikleri görüntüleyebilme şansına sahip olmaktadır.

Böyle durumlarda yönetici panelinizi çok iyi bir şekilde kullanabilmek WordPress sitelerinin sizlere sunduğu ayrıcalıklar hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olabilmelisiniz. Bu platform sizlere her türlü site ayarını kolaylıkla yapabilecek bir ara yüz sunmaktadır.

WordPress Üyelik Eklentileri

WordPress üye olmadan içerik görülmesinin ayarları site sahiplerinin çok iyi bir şekilde yönetmesini gerekli hale getiren ayarlamalardır. Bu ayarlamalar sayesinde sitenizin son derece yüksek standartlarda bir platform olmasını sağlamanız mümkün olabilir. Bu işlemleri yapabilmek için birtakım eklentiler kullanılmaktadır. Bu eklentilerden birisi de Buddypress eklentisidir. Bu eklentiyi sitenize yüklediğinizde kişiler üye olmadan sitenizdeki içerikleri göremeyecektir. Buddypress ile neler yapabilirsiniz?

  • Buddypress ile gruplar bölümü oluşturabilirsiniz.

  • Etkinlik akışlarını düzenleyebilirsiniz.

  • Sitenize üye olan kişilerin birbirini eklemesini sağlayabilirsiniz.

  • Bildirimler oluşturabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sayesinde sitenizi daha rahat bir şekilde yönetebilirsiniz. WordPress birçok eklenti seçeneği sayesinde sitenizde dilediğiniz gibi bir özgürlük yaratmaktadır. Bu platform üzerinde sitenizin üyelerine özel olarak içerik eklentileri de ekleme şansınız bulunuyor.

WordPress Üyeler İçin Özel İçerik Eklentileri

WordPress üye olmadan içerik görülmesinin ayarları konusunda detaylı bilgi edinmek isterseniz bilmeniz gereken bir eklenti daha bulunuyor. WP Members üyelik eklentisi de son derece işlevseldir. Buddypress eklentisine göre daha kolay bir kullanımı olan WP Members üyelik eklentisi son derece profesyonel bir eklentidir.

Var olan üyeleriniz için bazı sayfaların erişimi açabilir ya da kapatabilirsiniz. Aynı zamanda kişilerin sizin siteniz tarafından istenilen üyelik bilgilerini doldurmalarını sağlayabilirsiniz. Ana sayfa üzerinden kullanıcıların sisteme giriş yapmasını da sağlayabilirsiniz. Kısacası web sitenizi en profesyonel bir şekilde yönetme şansını sizlere sunan eklentiler arasında yer almaktadır.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç