Wordpress Tema Değiştirme Nasıl Yapılır?

WordPress Tema Değiştirme Nasıl Yapılır? WordPress son yıllarda web site kurmak için en çok kullanılan platformlar arasında yer alır. Bu platform kişilere sağlamış olduğu birçok farklı tema alternatifi bulunuyor. Kişiler herhangi bir kod bilgisine sahip olmadan kendi blog sitelerini kolaylık ve kurabilme avantajı elde ediyor. WordPress tema değiştirme nasıl yapılır sorusunun yanıtı da bu alanda web site kurmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Her sitenin farklı bir tema kullanması wordpress site sahiplerinin de bu temalar üzerinde farklı farklı ve değişiklikler yapmak istemesi tema değiştirme işleminin standart olmasını imkansız hale getirmektedir. Ancak tema değiştirmek istiyorum diyorsanız bu işlemi sisteminize zarar vermeden gerçekleştirmenin belli başlı yöntemleri bulunmaktadır.

WordPress Teması Değiştirme Nasıl Yapılır?

WordPress teması değiştirme işlemlerinin yapılabilmesi için birtakım işlem adımları bulunuyor. Bu işlem adımları şu şekildedir:

  • Site dosyalarınızı mutlaka yedeklemeniz gerekiyor.

  • Sonrasında sitenizi bakım moduna almalısınız.

  • Farklı tarayıcılarda sitenizi test etmelisiniz.

  • İşlevsellik ve eklentileri test etmelisiniz.

  • Gereksiz ve kullanılmayan tüm eklentileri kaldırın.

  • Ziyaretçilerinizi de bu işlemler konusunda mutlaka bilgilendirin.

Son derece basit olan bu işlemler sayesinde siteniz yeni bir tema ile farklı bir görünüm kazanabilir. Son derece basit bir şekilde gerçekleştirilen bu işlemler sırasında WordPress teması istediğiniz bir görünüm kazanabilmektedir. Yeni temanızı yayına aldığınızda mutlaka ekrandaki tüm gereksiz eklentileri kaldırın. Böylece siteniz yavaşlamaz ve daha profesyonel bir şekilde kullanılabilir.

WordPress Tema Değiştirme Sonrası

WordPress tema değiştirme işlemi basit bir işlem olsa da bu süreçte sitenizin mutlaka amacına ve konseptine uygun bir tema seçmeniz gerekiyor. Tema yenileme sırasında olası hizmet aksaklıkları konusunda mutlaka ziyaretçilerinizin bilgi sahibi olmasını sağlamanız gerekiyor. Aynı zamanda yeni temanızı mutlaka farklı şekillerde denemelisiniz.

Temalar üzerinde unutulan ya da çalışmayan bir özellik var ise bunları kontrol etmelisiniz. Hatta ziyaretçilerinizin gözünden kaçmayan durumlar konusunda sizlere ulaşabilmelerini sağlamalısınız. WordPress tema değiştirme işlemleri son derece basit olsa da yine de zaman alan bir uğraş olabilir. Bu nedenle süreç hakkında site ile ilgili herkesin bilgi sahibi olması son derece önemlidir.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç