Wordpress Site Yönlendirme Nasıl Yapılır

WordPress Site Yönlendirme Nasıl Yapılır? WordPress son yılların en çok tercih edilen site kurma platformları arasında yer alıyor. Çok kolay bir şekilde farklı kategorilerde web site kurmanıza yardımcı olan WordPress beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır. Hem farklı temalar bulunması hem de çeşitli eklentilerle çok zengin bir site kurma imkanı sunması WordPress’in daha da tercih edilebilir olmasını sağlamaktadır.

WordPress site yönlendirme nasıl yapılır sorusu bu alanda site kurmak isteyenlerin bilmesi gereken konular arasında bulunuyor. Blog, e ticaret, özel firma siteleri gibi birçok farklı alanda web site kurmaya yarayan WordPress aynı zamanda link verme ya da site yönlendirme gibi konularda da pratik olarak kullanılmaktadır. Sitenizi kurarken sizlere hazır temalar sunarak işinizi kolaylaştıran WordPress site yönlendirme işlemleri konusunda da çok pratiktir.

WordPress Site Yönlendirme İşlemi

WordPress site yönlendirme nasıl yapılır sorusuna verilebilecek yanıt son derece kolaydır. Eğer sayfanızı kalıcı olarak bir başka alana ya da konuma taşımak istiyorsanız rahatlıkla 301 yönlendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. SEO ile ilgili olarak eğer URL yönlendirmek istiyorsanız bu aşamada üç farklı yönlendirme türü bulunmaktadır. Bu yönlendirme türleri şunlardır:

  • 301 kalıcı yönlendirme işlemi

  • 302 geçici olarak yönlendirme işlemi

  • Meta yenileme işlemi

Gibi farklı yönlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Ancak bu yönlendirme işlemlerini ne zaman yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

WordPress Site Yönlendirme Ne Zaman Yapılmalıdır?

WordPress site yönlendirme nasıl yapılır sorusu her ne kadar site sahipleri tarafından merak edilse de bu işlemlerin neden ve ne zaman yapılması gerektiği de bilinmelidir. WordPress site yönlendirmesi yapmanızı gerektiren durumlar arasında ilk olarak kurulum dizinin değiştirilmesi gelir. Aynı zamanda web sitenizi eğer yeni bir alan adına taşıyorsanız ve eski sitedeki URL’leri yeni alana taşımak istiyorsanız yine yönlendirme yapmanız gerekir.

Anasayfanız için tercih edilen bir hedefi korumak istediğinizde de yine WordPress site yönlendirme işleminin yapılması gerekmektedir. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi, SEO çalışmaları, arama motorlarında daha görünür hale gelmek gibi nedenlerle bu yönlendirmeler son derece gereklidir. Bu işlemleri çeşitli eklentiler kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç