WordPress Site Tasarımları

2021’de de WordPress site tasarımları ve trendleri sürekli değişiyor ve her zaman sitelerde karşılaşabileceğiniz popüler trendler vardır. Web geliştiricileri ve tasarımcıları ziyaretçilerin web sitelerinde daha fazla zaman geçirmelerini ister böylece sayfanın görünümünü önemserler. Tabi kullanıcılarda bu tasarımlara göre kullanma eğilimi göstermektedir.

2021 yılında karşılaşabileceğiniz WordPress Site Tasarımlarını  ve trendlerini sizler için inceledik. Web sitenizi oluşturuyorsanız sizin için de büyük bir ilham kaynağı olabilir.

WordPress site tasarımları seçenekleri hakkında bahsetmek gerekirse varsayılan temaları arasından seçim yapabileceğiniz gibi hoşunuza giden bir tema da seçebilirsiniz. WordPress varsayılan renkleri veya yazı tiplerini özelleştirebileceğiniz temalar için özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Tema da bir üstbilgi görüntü veya bir arka plan video ayarlama gibi seçenekleri ekleyebilirsiniz. Yalnızca bir sayfa veya yazı özelleştirmek istiyorsanız, varsayılan

Gutenberg editörü ile yapabilirsiniz. Gutenberg ile uyumlu eklentileri vardır. Bloglar için daha fazla tasarım seçenekleri sağlayabilirsiniz.

wordpress site tasarımları

WordPress site tasarımları 2021 yılı için en iyi araçlar nelerdir?

WordPress site tasarımları 2021 yılı için en iyi araçlar bir web tasarımcısı her zaman PhotoShop ya da Sketch gibi bir üçüncü parti tasarım aracı kullanır. Ama büyük bir tasarım sadece büyük renk veya görüntülerden ibaret değildir. Daha çok görsel tasarım bilgisi gerektirir. WordPress site tasarımları ya da sitenin bir bölümünü tasarlarken ilgilenebileceğiniz adımlar vardır. Bu adımlar Planlama, Hazırlık, Tasarlama ve Oluşturma şeklinde olmaktadır.

Divi

Divi dahili bir sayfa oluşturucu ile büyük bir tasarım oluşturmak mümkündür. Hatta öyle ki WordPress kullanıcılarının çoğu Divi ile kendi web sitesi oluşturmak için kullanır. Divi benzersiz web sitenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok tasarım seçeneğine hatta uzantı araçlarına sahiptir. Bu en son trendleri takip edersiniz. Divi ile tasarım özelleştirmek için kullanabileceğiniz araçlar mevcuttur.

Elementor

En çok kullanılan sayfa oluşturucu WordPress Elementor olduğunu söyleyebiliriz çünkü Elementor’un 5 milyon aktif üyesibulunmaktadır. Birçok eklenti ve uzantılarıyla kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ücretsiz ve ücretli sürümü mevcuttur. Önceden yapılmış şablonlar ile başlayabilir veya bir kroki WordPress tasarım oluşturabilirsiniz.

WordPress siteleri için tasarımları 2021 yılı için önerilerimiz;

– Canlı renkler, yüksek doygunluk

– Çizimler

– Arka plandaki başlıklar

-Kaydırıcı

-Responsive tasarımlar

-Bölünmüş ekranlar

-Tasarım derinliği

Ve bunlar gibi birçok detaydan bahsedilebilir.

WordPress siteniz için 2021 yılına uygun tasarım tavsiyelerimiz hakkında detaylı bilgi veya daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç