wordpress profil fotoğrafı

WordPress profil fotoğrafı değiştirme WordPress milyonlarca kişi tarafından tercih edilen ve aktif olarak kullanılan bir içerik yönetim sistemi. Sunduğu sayısız avantaj nedeniyle pek çok içerik üreticisi ve ürün satıcısının ilk tercihi olarak karşımıza çıkıyor. SEO uyumunu %100 sağlaması ve geliştirmeye açık olması nedeniyle site sahiplerinin ziyaretçi akışlarını arttırmalarına ve bu yolla para kazanmalarına olanak sağlıyor. WordPress sitesi üzerinden kazanç elde etmek her ne kadar mümkün olsa da bunu başarabilmek için emek harcamak gerekiyor. Ziyaretçi trafiğinizi arttırmak için dikkat etmeniz gereken hususları bilirseniz gelir elde etme fırsatınız artabilir. Ziyaretçilerin en fazla dikkat ettiği noktaysa WordPress profil fotoğrafı değiştirme Profesyonel bir logo ya da kendinize ait çekilmiş güzel bir fotoğraf ziyaretçilerinizin size daha fazla güven duymasını sağlar. Ancak wordpress kullanıcılarının pek çoğu bu duruma özen göstermez. Bu durum ziyaretçi trafiğini etkileyen önemli unsurlardan bir tanesidir. Bu yazımızda sizlere wordpress profil fotoğrafı nasıl değiştirilir detaylı olarak anlattık.

Gravatar Kullanarak WordPress Profil Fotoğrafı Değiştirme

WordPress profil fotoğrafı değiştirme işlemi için çeşitli eklentiler kullanabilirsiniz. Ancak wordpress’in kendi araçlar kısmında bulun Gravatar sayesinde de kolaylıkla profil fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek Gravatar kullanarak wordpress profil fotoğrafı değiştirme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • WordPress sitenizde profil kısmına erişim sağlayın.
  • Profil resminin bulunduğu yer de ‘Gravatar’da profil resminizi değiştirin’ yazan seçeneğe tıklayın.
  • Bu adım sizi Gravatar sitesine yönlendirecektir. Siteye üyeliğiniz yoksa üyelik oluşturun.
  • Üyelik sonrası açılan ekrandan ‘Profil resminizi seçin’ yazan butona tıklayın.
  • Ardından yeni gelecek ekrandan ‘Upload New’ butonuna tıklayın. Profil resmi yapmak istediğiniz logo ya da fotoğrafı bilgisayarınızdan Gravatar sitesine yükleyin.
  • Bu işlemin ardından ‘Save’ butonuna tıklayarak yüklediğiniz resmi kaydedin.
  • Daha sonra ‘My Profile’ yazan kısma erişim sağlayın ve istenilen bilgileri eksiksiz şekilde doldurun.
  • Ardından ‘Websites’ yazan bölüme erişim sağlayın.
  • ‘Add Websites’ kısmına tıklayın ve wordpress sitenizin bağlantısını ekleyin. Web sitenize bir isim verin ve kaydedin.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Gravatar sitesi wordpress sitenizle bağlanacaktır. İşlemleri kaydettikten sonra yeni profil resminiz wordpress sitenize eklenecektir.

WordPress eklentileri konusunda daha fazla bilgi ve kurulum rehberi makalelerine ulaşmak isterseniz buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç