Wordpress Otomatik Etiket Oluşturma
WordPress Otomatik Etiket Oluşturma

WordPress Otomatik Etiket Oluşturma WordPress özellikle içerik üreticileri tarafından sıklıkla kullanılan bir platform. Eğitim, gezi yazısı, blog ve daha pek çok konuda sayısız içerik üretici okuyucularıyla içeriklerini bir araya getirmek için wordpress uygulamasını tercih ediyor. WordPress’i kullanışlı ve avantajlı kılan en önemli özelliğiyse eklentileri. Onlarca eklentiyi bünyesinde barındıran wordpress bu eklentilerle sitenizi daha güzel ve daha kullanışlı bir hale getirmenizi sağlıyor. Bu eklentiler arasında özellikle yazılı içerik üreticileri için en kullanışlı olanı wordpress otomatik etiket oluşturma eklentisi. Bu eklenti sayesinde tek tek etiket aramak zorunda kalmadan yazdığınız yazının konusuna ve en sık kullanılan kelimelere göre otomatik etiket oluşturabilirsiniz. WordPress otomatik etiket oluşturma işlemi için en fazla tercih edilen eklentiyse Simple Tags eklentisidir. Özellikle yazılı içerik üreticileri için kurtarıcı görevini gören bu eklenti otomatik etiket oluşturmayı sağlar. Bu yazımızda sizlere Simple Tags eklentisi nasıl yüklenir sorusunun cevabını ayrıntılı bir şekilde adım adım açıkladık.

Simple Tags Eklentisi Nasıl Eklenir?

WordPress kullanıcılarının kurtarıcısı görevi gören eklentiler pek çok işlemi çok daha rahat ve kolay bir şekilde yapmanıza olanak sağlar. Bu eklentiler sayesinde web sitenizi daha işlevsel ve daha işe yarar hale getirebilirsiniz. Simple Tags eklentisi de bu eklentilerden bir tanesidir. Diğer eklentilere oranla çalışma performansı daha yüksektir ve bilgisayarınızda soruna neden olmaz. Simple Tags eklentisini wordpress sitenize yükleyerek hazırladığınız yazılı içerikler için otomatik etiket oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları kullanarak Simple Tags eklentisini kolayca wordpress sitenize ekleyebilirsiniz.

  • Sitenizin admin paneli kısmına erişim sağlayın.
  • Ardından admin paneli kısmında bulunan ‘Eklentiler’ kısmına tıklayın.
  • Eklentiler kısmında bulunan ‘Yeni Ekle’ yazılı butona tıklayın.
  • Açılacak olan ekranda sağ üst köşede bulunan ‘Eklentilerde Ara’ yazılı arama butonuna tıklayın.
  • Simple Tags yazarak eklentiyi aratın.
  • Eklentinin üzerinde yazılı olan ‘Yükle’ butonuna tıklayın ve eklentinin yüklenmesini bekleyin.
  • Yüklenme işlemi tamamlandıktan sonra eklentiyi etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için eklentinin üstünde yazan ‘Etkinleştir’ butonuna tıklayın.

Etkinleştirme işlemini tamamladıktan sonra eklenti ayarlarına girerek çeşitli özelleştirmeler de yapabilirsiniz.

WordPress eklentileri konusunda daha fazla bilgi ve kurulum rehberi makalelerine ulaşmak isterseniz buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç