Wordpress Ödeme Sayfası Düzenleme

WordPress Ödeme Sayfası Düzenleme İnternet üzerinden satış yapmak isteyenler için son derece geniş alternatifler bulunuyor. Bunlardan birisi de wordpress üzerinden site kurarak satış yapmaktır. Ancak bu sitenin kurulumu sırasında birtakım alanları en iyi şekilde düzenlemeniz gerekmektedir. WordPress ödeme sayfası düzenleme işlemi de bunlardan biridir.

WordPress alt yapısı kullandığınız bir web siteniz var ise bu siteye Wocommerce eklentisi kurabilirsiniz. Bu eklenti üzerinden rahatlıkla satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfayı daha kullanımı pratik bir hale getirmeniz mümkündür. Aynı zamanda web siteniz ve ziyaretçileriniz için de önemli bir gereksinimdir.

Çünkü ödeme sayfasında müşterileriniz gereksiz ve boş bilgileri doldurmaktan hoşlanmayabilirler. Bu edenle de ödeme sayfasında neler olması gerektiğini ve bu sayfanın en kolay nasıl doldurulabildiğini bilmeniz büyük bir önem taşıyor.

WordPress Ödeme Sayfası Düzenleme Nasıl Yapılır?

WordPress ödeme sayfası düzenleme işlemini gerçekleştirebilmek için birtakım aşamaları gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak WooCommerce eklentisini indirmeniz gerekiyor.

  • Daha sonra eklentiyi yükleyin ve sayfanın altında oluşan Checkout Form sayfasını çalıştırın.

  • Sayfayı tıklayın ve Add Field butonuna tıklayın.

  • Buradan Text, Textarea ile diğer tüm seçenekleri ekleme yapabilirsiniz.

Bun işlemler sırasında ödeme sayfanıza teslimat tarihi ekleme işlemlerinin de yapılması gerekir. Çünkü müşterileriniz teslimat tarihini detaylı olarak bilmek isteyeceklerdir. WordPress kullanmak birçok kullanıcı açısından önemli avantajlar doğurmaktadır.

WordPress Ödeme Sayfanızda Hangi Bilgiler Olmalıdır?

WordPress ödeme sayfası düzenleme işlemi yapabilmek için birtakım bilgilerin bu sayfa üzerinde bulunduğundan emin olmanız gerekir. Bu bilgiler içerisinde müşterinin adı, soyadı, firma adı, adres ve posta kodu, telefon numarası, e posta numarası bilgileri önemli noktalardır. Bunların yanında ödemenin hangi kartlar üzerinden yapılacağı bilgisi de önem taşımaktadır. Woocommerce eklentisi sayesinde tüm bu bilgileri rahatlıkla düzenlemeniz mümkün olmaktadır.

Bu bilgiler içerisinden olması gerekenleri ve olmasını istemediklerinizi işaretlemeli ve sonrasında da düzenleme işlemini sona erdirmelisiniz. Aktif hale getirilen her bilgi ödeme sayfasında görünür hale gelmektedir. Son derece basit olan bu işlemler ile satış işlemleriniz sırasında ödemeler daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç