Wordpress Hangi Eklentileri Kullanıyor

WordPress Hangi Eklentileri Kullanıyor? Günümüzde web site kurmak isteyen kişilerin ilk durağı genelde WordPress platformu oluyor. Hem profesyonel site kurmanıza yardımcı olan hem de kısa sürede ilgi çeken temalarla site kurduran WordPress site kurma aşamasında en iyi alternatifleri sunuyor. Sitenin kullanıcılarına sunduğu birçok avantaj bulunuyor. Hem sizlere site kurmada avantaj sağlarken hem de bazı temaları ücretsiz olarak sağlayabilmektedir. Bunların yanında birçok eklenti olanağı sunması da avantajları arasındadır.

WordPress hangi eklentileri kullanıyor sorusu günümüzde oldukça merak uyandıran konular arasında yer alıyor. Bu platform üzerinden birçok farklı kategoride web siteler kurabilme imkanı bulabilirsiniz. Hem kolay kullanılabilen hem de son derece profesyonel şekilde yönetilebilen sitede farklı eklentilerle daha zengin bir site oluşturma imkanı elde edebilirsiniz.

En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

Dünya üzerinde bulunan web sitelerin %35’i WordPress kullanmaktadır. Bu platformun çok fazla tercih edilmesinin en önemli yanı da eklenti ve temalarının son derece fazla olmasıdır. Profesyonel bir site kurmak isteyen kişiler için WordPress sayısız olanak tanımaktadır. WordPress hangi eklentileri kullanıyor sorusuna şu şekilde yanıt vermek mümkün olabilir:

  • Contact From 7

  • Jetpack

  • Wordfence Security

  • WordPress SEO by Yoast

  • WordPress Importer

  • Google XML Sitemaps

  • Wordfence Security

  • Akismet

Gibi birçok eklenti bulunmaktadır. Her eklentinin site üzerinde kendine göre çeşitli avantajları vardır. Hem SEO kurallarının yerine getirilmesinde hem de daha hızlı bir ziyaretçi trafiği sağlanmasında bu eklentilerin son derece önemli bir yeri bulunmaktadır.

WordPress Eklentileri Ne İşe Yarar?

WordPress hangi eklentileri kullanıyor sorusu kadar bu eklentilerin ne işe yaradığı da merak edilmektedir. Eklentilerin her birinin farklı işlevleri bulunmaktadır. Örnek vermek gerekir ise Akismet eklentisi sitenizi spam yorumlara karşı korumaktadır. Bu eklenti ücretsiz bir uygulamadır ve her sitede olması gereken eklentilerden biridir.

Contact Form 7 eklentisi ise iletişim formlarını çok rahat bir şekilde hızlandırabilmenize imkan tanır. Wordfence Security eklentisi blog sayfanızın 50 kat daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Aynı zamanda güvenlik düzeyini yükseltir. Bu ve bunlar gibi eklentilerin site üzerinde oldukça olumlu olan etkileri vardır.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç