Wordpress Güvenlik Önlemleri Nasıl Alınır

WordPress güvenlik önlemleri nasıl alınır sorusu bu alanda web site kurmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında bulunur. Eğer bir WordPress sitesi kurmayı düşünüyorsanız öncelikle bu sitenin hangi koşullarda kullanılacağına ve güvenlik düzeyinin ne kadar olacağına önem vermeniz gerekir.

Bir WordPress sitesi kurmak sanıldığından çok daha basit olmakla birlikte bu sitenin güvenlik duvarının oldukça sağlam olmasına da özen göstermelisiniz Aksi halde belirli bir zaman boyunca uğraşıp çaba gösterdiğiniz bir web site ilerleyen süreçte yüksek başarılar elde ettiğinde saldırılara açık bir durumda kalabilir.

Böyle durumlarda sitenizin güvenlik durumu en çok önem vermeniz gereken konulardan biri haline gelir. Web sitenizi dışarıdan gelebilecek tüm saldırılara karşı koruyabilmek için mutlaka güvenlik önlemlerini detaylı bir şekilde almaya özen göstermelisiniz.

WordPress Sitenizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

WordPress güvenlik önlemleri nasıl alınır sorusunu soruyorsanız web siteniz için birtakım aşamalardan geçmeniz gerekiyor. Sitenizi dışarıdan gelebilecek her türlü tehdide karşı daha sağlam bir hale getirebilmek için şu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor:

  • Öncelikle wordpressi sürekli olarak güncel tutmaya özen göstermelisiniz.

  • Daha az bilinen giriş bilgileri kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

  • 2 adım doğrulama kullanmak güvenlik açısından son derece önemlidir.

  • PHP hata raporlama işlemlerini devre dışı bırakmanız gerekir.

  • Nulled WordPress temalarını kullanmamaya özen göstermeniz gerekiyor.

  • Mutlaka zararlı yazılım taramalarını etkin hale getirmelisiniz.

  • Sitenizi daha güvenli bir hostinge taşımaya önem vermelisiniz.

  • Çok fazla yedekleme yapmalısınız.

  • Dosya düzenlemeyi kapalı tutmalısınız.

Bunların yanında kullanılmayan tüm tema ve eklentileri sitenizden kaldırmanız gerekiyor. WordPress güvenliğinin sağlanabilmesi için aynı zamanda .htaccess kullanmanız gerekiyor. Varsayılan WordPress veri tabanı etkini de değiştirmelisiniz. Bunun yanında SQL saldırılarını önlemelisiniz.

WordPress Güvenlik Önlemi Neden Önemlidir?

WordPress güvenlik önlemleri nasıl alınır kadar bu işlemin önemi de bilinmelidir. Sitenizin dışarıdan gelebilecek her türlü saldırıya karşı daha güvenli olması gerekir. Bunun için de birtakım güvenlik önlemlerini almaya özen göstermelisiniz. Uzun yıllar uğraşarak hazırladığınız bir web sitenin basit saldırılar karşısında sağlam olması her web site sahibinin bilmesi gereken noktalardır.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç