Wordpress Google’da Üst Sıralara Çıkma

WordPress Google’da Üst Sıralara Çıkma Web site sahiplerinin site kurarken ki ilk amaçları kendi alanlarında Google sıralamasında ilk sırada yer almaktadır. Ancak birçok web sitenin artık ses ayarlarını çok daha profesyonel seviyede yönetiyor olması Google arama motorlarında ilk sıraya çıkmayı mümkün hale getirmemektedir.

Bununla birlikte kurduğunuz ve sitenin arayüzünün çok iyi olması ve birçok sayılı eklentisinin sitede yer almaması büyük bir önem taşır. WordPress de sizlere bu avantajlara en iyi şekilde sunan alt yapılardan biridir. Eğer sitenizi WordPress olarak atıyorsanız sitenizi Google da üst sıralara taşımak çok daha kolay olabilir.

Ancak bunun için birçok SEO eklentisi WordPress sitenizde kullanmanız gerekiyor. WordPress Google’da üst sıralara çıkma işlemini gerçekleştirebilmek için sitenizde profesyonel SEO çalışması yapmaya özen göstermelisiniz.

WordPress Sitesini İlk Sıralara Taşımak

WordPress Google da üst sıralara çıkma her site sahibinin mutlaka dikkate alması gereken bir konudur. WordPress bu konuda kullanıcılarına farklı açılardan avantajlar sunmaktadır. Öncelikle halihazırda wordpress yapıları her daim sizlere SEO uyumlu olarak sunulmaktadır. Ancak bunun yanında her wordpress sitesinin bu avantajları eşit şekillerde aldığını tahmin etmeniz gerekiyor. Bu nedenle de ekstra bir şeyler yaparak kendi sitenizi bir adım öne çıkarmayı denemelisiniz. WordPress sitenizi ilk sıralara taşımak için şu eklenti türlerini mutlaka kullanmanız gerekiyor:

  • Yoast SEO

  • All in one SEO pack

  • Rank Maths

Bu seo eklentileri sayesinde rahatlıkla sitenizi yukarılara taşıyabilirsiniz. Ancak üst sıralarda bulunmak için bu eklentiler yeterli olmayacaktır. Bunun için de denemeniz gereken birtakım alternatifler bulunmaktadır.

WordPress Sitesinde Sıralama Yükseltmek

WordPress sitesinde sıralama yükseltmek isterseniz öncelikle sitenizin eklentilerinin tam olduğundan emin olmalısınız. Bunun yanında site içi linkleme ve site dışı linkleme işlemlerini yapmalısınız. Bunun yanında özgün içerikler üretmeniz gerekiyor. WordPress sitenizin birçok farklı konuda iyi yönetilmesi gerekiyor.

Sitenizde bulunan tüm içeriklerin özgün olması gerektiği gibi sitenin kullanıcı dostu olması da önemli bir noktadır. Google tarafından öne sürülen tüm SEO kriterlerinin hem içerik hem de site gereksinimlerinin mutlaka karşılanması gerekir. WordPress Google’da üst sıralara çıkma son derece yüksek avantajlar ortaya çıkarmaktadır.

WordPress eklentileri konusunda daha fazla bilgi ve kurulum rehberi makalelerine ulaşmak isterseniz buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç