Wordpress Bu Sayfa Çalışmıyor Hatası

WordPress Bu Sayfa Çalışmıyor Hatası WordPress dünyada en çok kullanılan web site kurma araçlarından birisi olsa da bu platformunda birtakım hataları olabilmektedir. Ya kullanıcı hatasından kaynaklı olan ya da sistemi kendi güncellemelerinden kaynaklı bir sorun olan bir sokakta ile karşılaşabilirsiniz.

Bu süreçte web sitenizi kurduktan sonra veya kurulum aşamasında yaşayacağınız sorunlar da yine sizlere profesyonel olarak bilgiler sunulmaktadır. WordPress bu sayfa çalışmıyor hatası kullanıcıların en fazla karşılaştığı sorunlardan biridir.

Ancak basit birkaç adımla birlikte wordpressten ortaya çıkarmış olduğu bu sorunu kolaylıkla çözebilme imkanı bulabilirsiniz. Bu hatanın çözülememesi durumunda ziyaretçileriniz sitenizi sürekli olarak ziyaret edemeyeceklerdir. Bu da zamanla ziyaretçi trafiğinin düşmesine neden olacaktır.

WordPress Bu Sayfa Çalışmıyor Hatası Çözümü

WordPress bu sayfa çalışmıyor hatası birçok wordpress kullanıcısı tarafından karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu sorunun çözümünde belli işlem adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Ancak öncelikle bu sorunun neyden kaynaklandığını bilmek gerekiyor. WordPress bu sayfa çalışmıyor hatası sürümün eski olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bununla birlikte wordpress tarafından sayfanın çalışması engelleniyor da olabilir. Bu hatanın çözümünde şu adımları uygulayabilirsiniz:

  • İlk olarak wordpress memory limitini artırmanız gerekir.

  • Eklentileri kontrol edin.

  • Temaları kontrol edin.

  • WordPress bu sayfa açılmıyor hata kayıtlarını kontrol edin.

Tüm bu adımlardan sonra sitenizde sayfalar yeniden açılacaktır. Ancak bu işlemler öncesinde hatanın neyden kaynaklandığını bilmeniz büyük bir önem taşıyor.

WordPress Bu Sayfa Çalışmıyor Hatasının Nedenleri

WordPress bu sayfa çalışmıyor hatasının birçok farklı nedeni olabilir. İlk olarak fazla kullanılan hafızadan kaynaklı olabilmektedir. Aynı zamanda bir temanın belirli bir eklenti ile uyumlu olmadan çalışması ya da tam tersi bir durumdan da kaynaklı olabilir.

WordPress dosyalarını güncelleme durumunda eklentilerden bazıları bozulmuş olabilir ya da bazılarını kötü kodlamış da olabilirsiniz. Bu durum temalar için de geçerli bir durumdur. Web hosting sunucusunda da aynı şekilde sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu nedenlerden kaynaklı bir sayfa açılmama sorunu kolaylıkla giderilebilmektedir. WordPress sayfa görüntülenememe sorunu hemen her sitede karşılaşılabilecek sorunlardan biridir. Ancak çözümü de düşünüldüğünden çok daha kolaydır.

WordPress eklentileri konusunda daha fazla bilgi ve kurulum rehberi makalelerine ulaşmak isterseniz buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç