Wordpress Başka Bir Siteden Veri Çekmek
WordPress Başka Bir Siteden Veri Çekmek

WordPress Başka Bir Siteden Veri Çekmek WordPress altyapılı bir web site kullanmak kişilere çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Son derece profesyonel site kurmanıza olanak tanıyan WordPress aynı zamanda sitenizde bolca içerik yayınlamanıza yardımcı olmaktadır.

Bir haber sitesi kurduysanız ya da günlük olarak birden fazla içerik yayınlamanız gerekiyor ise sıfırdan içerik yazmanıza gerek kalmıyor. WordPress başka siteden veri çekmek konusunda sizlere birtakım avantajlar sağlıyor.

İçerik çekmek her ne kadar uzun vadede ya da kısa vadede sitenize bir katkıda bulunmasa da kurmuş olduğumuz web sitenizin daha dolu görünmesini sağlamaktadır. Bu nedenle sitenize veri çekerken kopya içerik çektiğinizi de bilmeniz gerekmektedir. Bu işlemler sırasında her daim dikkat etmeniz gereken konular olduğunu da bilmeniz gerekiyor.

WordPress Başka Siteden Veri Çekmek Nasıl Yapılır?

WordPress başka siteden veri çekmek işlemini yapabilmek için çeşitli botları kullanabilirsiniz. Veri çekme botları her ne kadar sizlere kopya içerik çekse de bu içerikleri görsellerle zenginleştirerek ziyareti trafiğinizi artırabilmenize olanak tanır. WordPress başka bir siteden veri çekmek konusunda şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Öncelikle WordPress sitenize veri çekmek için uygun standartlarda veri çekme botu kurmanız gerekiyor.

  • Bu konuda birçok farklı bot alternatifi bulunmaktadır.

  • Seçeceğiniz butonunu web sitenizin konseptine ve tasarımına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Aynı zamanda çekilen tüm verilerin mutlaka sitenizde yayınlanabilecek kalitede olduğundan emin olmalısınız.

Tüm bu detayları tamamladıktan sonra web sitenize veri çekmeye başlayabilirsiniz. Bunun için rakip siteleriniz de yayınlanan verileri kullanabilir ve kendi sitenizde yayınlayabilirsiniz. Ancak daha önce de bahsedildiği gibi kopya bir içerik olması bu verilerin sitenize çok hızlı bir ziyaretçi akışı gerçekleşmesine olanak tanımaz.

WordPress Başka Bir Siteden Veri Çekme Neden Yapılır?

Bir web site yeni açıldığında içinde gelen ziyaretçilere sunulabilecek çok fazla içerik bulunmaz. Bu nedenle sitenin içerisini de hızlı bir şekilde doldurabilmek için WordPress başka bir siteden veri çekmek durumunda kalınabilir. Özellikle haber siteleri günlük 15-20 farklı haber yayınlamak zorunda kaldıkları için mutlaka bu haberlerin siteye girişinin yapılması gerekir.

Ancak kişiler vakit bulamadıklarında günlük olarak haber yayını yapamayabilirler. Bu da ziyaretçi akışının belli bir süre sonra durmasına neden olabilir. Ancak günlük olarak başka sitelerden veri çekerek bunları sitenizde yayınladığınız da gelen ziyaretçiler başka sitelerde olsa dahi bu haberleri okuyabilir ve sitemizde vakit geçirebilirler.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç