, ister kişisel olsun veya işletmeler için olsun web site tasarımınız çok önemlidir. Günümüzde milyarlarca kullanıcıya ulaşan web hizmetleri bu konunun ne kadar önemli olduğunu bize göstermektedir. Yaşamımızın bir parçası olmakla birlikte profesyonel olarak web tasarım örnekleri hizmetleri için neler yaptık sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Peki nedir bu web tasarım örnekleri, yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Tasarımcı, küçük işletme sahibi veya kişisel olarak web sitesi sahibiyseniz internet ortamındaki tasarımlara aşina olmanız gerekir. Böylece rakip sitelerin seçmiş olduğu web tasarım örneklerini görmüş olur sektörde geri kalmayarak onların önüne geçmenizi sağlarsınız. Sektör fark etmeksizin müşteri tabanı için mükemmel bir web tasarım formatı oluşturmanıza olanak sağlayacaktır.

Web Tasarım Örnekleri

Web Tasarım Örneklerinden bahsetmek gerekirse, internet sitelerini 3 farklı şekilde inceleyebiliriz. Bunlar web tasarımının bel kemiğini oluşturmaktadır.

1. Ana Sayfa
Ana Sayfa sitenizin merkezi olarak yani eğer bir marka veya işletmeyseniz bu alan sizin ilk görünen yüzünüz olacaktır. Kullanıcıların ilk olarak karşılandığı bölüm ana sayfadır. Bu yüzden çoğu insan ana sayfanız aracılığıyla size ulaşabileceği için, tasarımın en önemli olduğu yer burasıdır. Ana sayfalar birden fazla şekil alabilir ancak ne istediğinizi bilmek ve bunu kullanıcıya sade bir şekilde aktarabilmek çok önemli olacaktır.

2. E- Ticaret
E-ticaret kullanıcıların şirketinizin ürün veya hizmet satın alabileceği online alışveriş merkezidir. Sayfanızı ziyaret ederek ürünlere göz atmayı, kategorilere göre filtrelemeyi, özel satışları vurgulamayı ve alışveriş yapmayı kolaylaştırır. Çeşitli sistemler ile e-ticaret sayfaları günümüzde en yaygın web sayfaları haline gelmiştir. Fazlaca müşteriye ulaşabileceğiniz bir platformu size e-ticaret sayfası kurarak gerçekleştirebilme imkanı sunar.

3. Blog
Kullanıcılara bilgi aktarabilmenin en güncel yolu olarak blog sayfalarını söyleyebiliriz. Daha çok etkinlik ve ustalık alanlarına göre bloglar internetin web hizmetlerinin bilgi aktarma şekli olarak düşünülebilir. Eğer düzenli blog sayfanız kullanılmaktaysa şirketinizin veya kişisel fark etmeksizin genel güvenilirliğini arttıracaktır. Bloglar da sosyal medya mesajları ve e-posta kampanyaları için sizlere ilgili kullanıcılara ulaşma imkanı sağlayacaktır.

İyi web tasarım örnekleri sadece çekici bir görünüm değildir. Aynı zamanda kullanıcı katılımı etkileşimli ihtiyaçlarına göre hizmet hedeflenir. Diğer göz ardı etmememiz konu ise; şirketlerin web sitesi tasarımı ile neler yaptığına dikkat edin ve her proje için en uygun formatı hızlı bir şekilde belirleyin. Başkalarının farklı sayfa türleri ile neler başardığını bilmek sizin için en iyi çalışacak web sitesi türü seçmeniz için örnek olacaktır.

Web Tasarım hizmetimizden faydalanmak için iletişim sayfamızdan bizimle bağlantı kurabilirsiniz.

 

 

 

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç