Backlink Nedir , Ne İşe Yarar?

Backlink Nedir , Ne İşe Yarar? , Backlink, bir web sitesine gelen bir bağlantıdır. Başka bir deyişle, bir başkası kendi web sitenize bağlantı verdiğinde, bu bir geri bağlantıdır. Geri bağlantılar önemlidir, çünkü güven oyu işlevi görürler; ne kadar çok geri bağlantınız varsa, siteniz Google tarafından o kadar popüler olarak değerlendirilir. Ek olarak, geri bağlantılar arama motoru sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olabilir.

İki tür geri bağlantı vardır: dofollow ve nofollow. Dofollow bağlantıları, bağlantı kalitesini (sıralama gücü) bağlantılı siteye aktarırken, nofollow bağlantıları yapmaz. Google, spam içerikli blog yorumlarının başka bir sitenin sıralamasını yapay olarak şişirmesini önlemek için 2005 yılında nofollow etiketini tanıttı.

Geri bağlantılar, bir web sitesi diğerine bağlandığında oluşturulur.

Backlink faydaları nelerdir?

Ücretsiz geri bağlantı kaynakları bir düzine bir kuruştur. Bir servet harcamadan kaliteli geri bağlantılara sahip olmanın birçok yolu vardır. Ancak, tüm ücretsiz geri bağlantı kaynakları eşit olarak oluşturulmaz. İşte ücretsiz geri bağlantı kaynaklarını kullanmanın üç avantajı:

1. Nicelikten Çok Nitelik

Geri bağlantılar söz konusu olduğunda, kalite her seferinde nicelikten daha üstündür. Saygın web sitelerinden alınan birkaç yüksek kaliteli geri bağlantı, arama motoru sıralamanızı yükseltmek için yüzlerce düşük kaliteli bağlantıdan daha fazlasını yapacaktır.

2. Bağlantı Profilinizi Çeşitlendirin

Ücretsiz backlink kaynakları kullanmanın bir diğer faydası da link profilinizi çeşitlendirmenize olanak sağlamasıdır. Tüm bağlantılarınız aynı kaynaktan geliyorsa, siteniz Google’a şüpheli görünecektir. Bağlantı profilinizi çeşitlendirerek sitenizin daha doğal görünmesini sağlayabilir ve Google’dan gelecek herhangi bir cezadan kurtulabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Kaynakları Nelerdir?

Ücretsiz Backlink Kaynakları Nelerdir? Geri bağlantılar, diğer web sitelerinden web sitenize verilen bağlantılardır. Arama motorlarının web sitenizi bulmasına ve sıralamasına yardımcı oldukları için Arama Motoru Optimizasyonunun (SEO) önemli bir parçasıdır. Ne kadar çok geri bağlantıya sahip olursanız, web siteniz arama sonuçlarında o kadar üst sıralarda yer alır.

Backlink almanın birçok yolu vardır. Diğer web sitelerinde veya blog gönderilerinde web sitenize bağlantılar ekleyerek bunları kendiniz oluşturabilirsiniz. Ayrıca diğer web sitesi sahiplerinden web sitenize bağlantı vermelerini isteyebilir veya geri bağlantılar için ödeme yapabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız ücretsiz backlink kaynakları:

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç