Plesk Web Host Edition Kullanımı

Plesk Web Host Edition Kullanımı ile sizler de web sayfanızda yetkili olacak şekilde kullanıcı hesapları oluşturabilirsiniz. Dilediğiniz sayıda ve yetkide kullanıcı hesaplarını oluşturarak birçok kişiye verebilirsiniz. Plesk web Host Edition sizlere Bu imkanı sunmaktadır. Yetki vermek istediğimiz kişinin hangi alanda nasıl adımlar atacağını sizler belirleyebilirsiniz. Plesk web Host Edition sayesinde yapılacak bu işlemler çok kolay bir şekilde yapılabilir. Bu durumu listeleyerek anlatmak daha açıklayıcı olacağına inandığımızdan dolayı bu metodu kullanacağız. Sizlerde plesk web Host Edition ile istediğiniz kişileri yetki vermek için aşağıdaki adımlara göz atabilirsiniz.

Plesk Panel Web Admin Edition ile Yetki Verme

  • Plesk panel ekranı üzerinde sol tarafta kullanıcı sayısı yazısına tıklamanız gerekir.
  • Açılan ekran üzerinden yeni kullanıcı oluştur butonuna basıyoruz.
  • Gelen sayfada yetkilendireceğimiz kişinin bilgilerini giriyoruz.
  • İsim, e-posta, yetkili rolü ve verilecek yetkiler belirliyoruz.
  • Ardına hesaba ait kullanıcı adı ve şifre belirliyoruz. Bu bilgiler yetki vereceğiniz kişinin sisteme erişebilmesi için gereklidir.
  • Bu işleminde ardından yetki vermek istediğiniz kişi artık bu bilgiler sayesinde belirlediğiniz sınırlar içerisinde yönetime katılabilir.

Sizler de bu adımların ardından istediğiniz kişilere yetki verebilirsiniz. Plesk admin Host Edition sayesinde kullanıcılara vereceğiniz yetki sizin belirlediğiniz sınırlar içerisinde olacaktır. Plesk panel bu alanda özelleştirilmiş yetkileri belirlemede çok iyidir. Yetki vereceğiniz kişinin hangi adımları atıp atmayacağına tamamen siz karar verebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz yetki vereceğiniz kişinin güvenilirliğinden emin olmadıkça önemli yetkileri vermemenizdir. Eğer ki bunu yaparsanız İlerleyen dönemlerde çeşitli problemler ile karşılaşabilirsiniz. En iyisi plesk panel web admin Edition ile yetkilendirilecek kişinin yetkilerini belirli basit çerçeveler içerisinde belirlemektir.

Plesk web Host Edition kullanımı yazımızın Sonuna Geldik. Bu ve bunun gibi benzeri içerikler için internet sitemize göz atarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Web sitemizde sizin gibi webmasterlar için birçok bilgilendirici yazı bulunmaktadır. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bu bilgiler doğrultusunda sorunlarınızı çözebilirsiniz. Daha fazlası için internet sitemize bekleriz. Şimdiden kurulumunu yaptığınız web sitesinde başarılar dileriz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç