Klasik WordPress Düzenleyici Kullan
Klasik WordPress Düzenleyici Kullan

Klasik WordPress Düzenleyici Kullan WordPress kurulduğu günden bu yana pek çok içerik üreticisine içeriklerini sunma imkânı verdi. Bunun yanı sıra ürün satıcıları için de harika bir pazar alanı oluşturmayı başardı. Her geçen gün kendini gittikçe geliştiren wordpress reklam gelirleri sayesinde pek çok içerik üreticisine gelir sağlamayı da başardı. Kullanıcılara kendi sitelerini kurma ve bu siteleri geliştirme olanağı sağlaması nedeniyle oldukça popüler bir hal almayı başardı. WordPress sağladığı özellikleri her geçen gün geliştirmek ve kullanıcılara daha faydalı olabilmek için geliştirmelerine devam ediyor. Yeni eklentiler ve yeni özelliklerle kullanıcılara daha rahat bir kullanım sunmayı hedefliyor. Son dönemlerde gelen yeni özelliklerden bir tanesiyse Gutenberg yeni yazı editörü. Son güncellemelerle beraber gelen bu yeni yazı editörü her ne kadar kullanıcılara kullanım kolaylığı sunmayı amaçlasa da pek çok wordpress kullanıcı eski yazı editörünü kullanmaya devam etmek istiyor. Klasik wordpress düzenleyici kullanmak isteyen kullanıcılar için bu yazımızda wordpress klasik yazı düzenleyici nasıl kullanılır detaylı olarak açıkladık.

WordPress Klasik Düzenleyici Nasıl Kullanılır?

WordPress Klasik Düzenleyici Nasıl Kullanılır? WordPress her geçen gün kendini geliştirmeyi ve kullanıcılarına yeni kolaylıklar sağlamayı hedefliyor. Bu bağlamda çeşitli güncellemeler yaparak uygulamaya yeni özellikler getiriyor ya da var olan sorunları çözüyor. WordPress uygulamasına son dönemlerde gelen güncellemelerden bir tanesi de yeni yazı editörü. Gutenberg adı verilen bu yeni yazı editörü kullanıcıların bir kısmı tarafından çok beğenilse de uzun süredir wordpress kullanan birçok kişi klasik yazı editörüne dönüş yapmak istiyor. Yeni yazı editörünün kullanımına alışamayan kullanıcılar için wordpress klasik yazı editörünü hala eklentileri arasında tutuyor. Aşağıdaki adımları takip ederek klasik yazı editörünü kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • WordPress hesabınızdan yönetici paneline erişim sağlayın.
  • Buradan eklentiler kısmına geçiş yapın.
  • Yeni ekle seçeneğine tıklayın ve çıkan arama motoruna klasik düzenleyici ya da classic yazın ve aratın.
  • Klasik düzenleyici yazan eklentiyi yükleyin.
  • Eklentinin yüklenmesi tamamlandıktan sonra ‘Etkinleştir’ yazan butona tıklayın ve klasik düzenleyici aktif hale getirin.

Böylelikle Gutenberg yazı editörü yerine eski yazı editörünü tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hangi WordPress Teması Kullanılmış makalemiz ile devam ederek rakiplerinizin temasının isimlerini rahatlıkla nasıl öğrenebilirsiniz bunu anlattık.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç