http hatası wordpress

HTTP Hatası WordPress Site kurmak denilince akla gelen ilk uygulamalar arasında wordpress yer alıyor. Oluşturduğunuz web sitesini geliştirmenize olanak sağlaması, binlerce eklenti sunması ve SEO konusunda en başarılı uygulamalar arasında yer alması çok fazla kullanıcı tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Ancak wordpress her ne kadar başarılı bir uygulama olsa da zaman zaman kullanıcılar çeşitli problemlerle karşı karşıya kalabiliyor. Kullanıcılar tarafından en fazla karşılaşılan http hatası wordpress sitesine fotoğraf yüklerken sorun teşkil ediyor. Bu hatanın çeşitli nedenleri olabiliyor. Özellikle wordpress üzerinden ürün satışı gerçekleştiren kullanıcılar için bu durum oldukça büyük problem. Ancak çözülmesi mümkün problemler arasında yer alıyor. Bu sorunun farklı nedenleri olabiliyor ve bu durum birden fazla çözümü karşımıza çıkarıyor. Bu yazımızda sizlere http hatası wordpress çözümü nasıl giderilir detaylı olarak açıkladık.

WordPress http Hatası Çözümleri

http hatası wordpress birden farklı sebepten kaynaklı olarak meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle sorunun kaynağını anlayabilmek için birkaç farklı çözüm yolu denemeniz gerekebilir. http hatası wordpress çözümlerini sizler için aşağıda sıraladık. Bu çözüm önerilerini sırasıyla deneyerek hatayı giderebilirsiniz.

  • Hata kısa süreli bir arızadan kaynaklı olarak meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle fotoğraf ya da video yüklerken tekrar tekrar denemek yerine kısa süre bekleyin. Bekledikten sonra yeniden yüklemeyi deneyin. Eğer sorun devam etmiyorsa arıza kısa sürelidir.
  • Sorunun kaynağı internet tarayıcınızda olabilir. Bazen internet tarayıcılarının ayarlarında sorun meydana gelebilir ve herhangi bir sitede size sorun yaşatabilir. Farklı bir internet tarayıcı kullanarak tekrar yükleme yapmayı deneyin.
  • WordPress sayısız eklentiye sahiptir. Bu eklentiler her ne kadar işlemlerinizi kolaylaştırsa da doğru çalışmadıkları zamanlarda sitenizde sorunlara neden olabilir. Eklentilerinizin tamamını devre dışı bırakın ve tekrar deneyin.
  • Bellek limiti wordpress’te hatalara neden olan başka bir unsurdur. Bellek limitiniz dolduysa çeşitli işlemleri yapmanız kısıtlanabilir. Bellek limitinizi arttırın ve tekrar yükleme yapmayı deneyin.
  • Yüksek ihtimalle resim editörü olarak Imagick aracını kullanıyorsunuz. Bu araç her ne kadar işlemlerinizi kolaylaştırsa da hafızada fazla yer kaplar. Bunun yerine GD Library kullanmayı deneyin.

Hangi WordPress Teması Kullanılmış makalemiz ile devam ederek rakiplerinizin temasının isimlerini rahatlıkla nasıl öğrenebilirsiniz bunu anlattık.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç