Google Cloud WordPress Kurulumu WordPress sistemi kişilerin kod bilmeden web site kurmalarına yardımcı olan içerik yönetim sistemlerinden biridir. Son derece profesyonel siteler kurabileceğiniz bu platformda kişiler blogdan e ticarete kadar birçok farklı avantajı elde etme imkanı bulabilirler. WordPress sayesinde kendinize ait son derece işlevsel bir web siteyi kısa sürede kurma şansına sahip olabiliyor. Ancak bu platformu en etkin şekilde kullanabilmek için bazı detaylar hakkında bilgi edinmeniz gerekiyor. Bunlardan birisi de Google Cloud WordPress kurulumu oluyor.

Google, Cloud teknolojisini geliştirmek için son derece yüksek standartlarda araştırmalar gerçekleştiriyor ve yatırımlar yapıyor. Bu teknolojiyi wordpress sitenizde kullanmanız sizlere büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Kurulum sırasında veri tabanına ve tüm wordpress dair olan kurulum işlemleri otomatik şekilde gerçekleştirilmektedir.

Google Cloud WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

Cloud teknolojisi bilgi işlem kaynaklarının tamamının internet üzerinden sunulması anlamına gelmektedir. Kişiler web uygulamalarından tüm veri merkezi bilgilerine kadar çok geniş skalada bilgiye bu teknoloji sayesinde ulaşabilme imkanı bulabilirler. Cloud teknolojisini WordPress’te kullanmak isterseniz şu şekilde bir proje oluşturmanız gerekiyor.

  • Google Cloud WordPress kurulumu için ilk olarak Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

  • Sonrasında Google Cloud Consol sistemine giriş yapın.

  • Buradan proje oluştur kısmını tıklayın ve ayrıntıları doldurun.

  • Daha sonra ise oluştur seçeneğine tıklayın ve buradan kitaplık sekmesine gidin.

  • Bu kısımda bulut dağıtım yöneticisini açın ve Bulut API’leri kısmına girin.

  • Gerekli ayarlamalar sonrasında cloud Louncher kısmına girin ve buradan CMS bölümüne girerek wordpress sekmesine tıklayın.

İşlemi devam ettirmek için de Compute Engine kısmından başlata tıklayın. Tüm bu detaylar tamamlandıktan sonra WordPress yüklemesini gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak WordPress dağıtım formunu tıklatın ve gerekli tüm bilgileri doldurun. Daha sonra da kurulum işlemini başlatın.

WordPress Neden Bulut Ortamına Kurulmalıdır?

Google Cloud WordPress kurulumu konusunda üç temel avantaj bulunmaktadır. Öncelikle bu sistem içerisinde yer almak trafik artışı sağlar. Bununla birlikte sitelerinizin kesintisiz bir şekilde çalışmasına olanak tanır. Web siteyi düzenledikten sonra tüm verileriniz birden fazla sunucuda kopyalanır ve güvende kalır. Kullanım süresince herhangi bir şekilde bakım aksaması da yaşanmaz.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç