Gmail Virüs Hatası

Gmail Virüs Hatası Dijital dünyada en sık kullanılan e posta uygulamalarından bir tanesi gmaildir. Gmail sayesinde hayatınızın her alanında birçok kişiye mail gönderebilirsiniz. Bu mail içerisinde iş başvurusu da olabileceği gibi arkadaşınıza gönderdiğiniz bir belge de olabilir.

Gmail gönderilen bu belgeleri kendi güvenlik programlarından geçirmektedir. Çünkü art niyetli olarak gönderilen belgeler, mail iletilen kişiye zarar verebileceğinden Google bunun önüne geçmek istemektedir. Bu esnada gmail virüs hatası vermektedir. Ve belgenin indirilmesine erişim engeli koymaktadır. Bu durum sizin kötü niyetli yazılımlardan korunmanıza olanak sağlamaktadır. Gmail’den gelen belgelerin en güvenli şekilde kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Gmail virüs hatası aslında bizi korumaya çalışan bir programdır.

Yine de gönderilen belgenin güvenilir bir belge olduğuna kanaat getirmiş olabilirsiniz. Bunun için gmail virüs hatası giderilmeye çalışılmaktadır. Elbette bu çözülmeyecek bir durum değildir. Sizler de aşağıda belirtilen adımları takip ederek gmail virüs sorununun önüne geçebilirsiniz.

Gmail Virüs Hatası Çözümü

Gelen belgenin kim tarafından gönderildiğini ve içeriğinin güvenilir olduğunu düşündüğünüz belgeleri indirmek için belirli yöntemler vardır. Gmail virüs uyarısı çözümü için en çok tercih edilen yöntem dosyanın uzantısını değiştirmektir.

  • Öncelikle gelen maili açın.
  • Ardından sağ üstte yer alan üç noktaya basarak orijinali göster butonuna basın.
  • Karşınıza dosyanın bilgilerini içeren bir bölme gelir.
  • Gelen bu bölmede dosyanın uzantısı örnek vermek gerekirse .txt ise bunu .eml uzantısına dönüştürün.
  • Ardından bu dosyayı indirmeyi deneyebilirsiniz.

Bu adımların ardından hesabınızda meydana gelen gmail virüs hatasını çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu yöntemi sadece Gmail üzerinde değil Outlook üzerinde de kullanabilirsiniz. Bu sayede güvenilirliğinden emin olduğunuz dosyaları sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz.

Gmail virüs hatası yazımızın sonuna geldik. Sizlere tavsiyemiz bu metodu sadece güvenilir olduğuna kanaat getirdiğiniz dosyalarda yapmanızdır. Hatta mümkünse hiç riske atmayıp denememenizdir. İnternet sitemiz üzerinde bu ve buna benzer birçok içerik paylaşmaktayız. Sizler de bu tarz bilgilendirici yazılar okumak isterseniz sitemiz üzerinde yer alan blog sekmesine göz atabilirsiniz. Instagramda takipçi nasıl satın alınır yazımızı okumak isterseniz internet sitemize uğrayabilirsiniz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç