Flutter mi React Native mi
Flutter mi React Native mi

Flutter mi React Native mi? Mobil uygulama geliştirmek günümüz dünyasında oldukça popüler işlerden birisi haline geldi. Özellikle de yeni kuşaktan bazı gençler bu konuya oldukça ilgi duyuyorlar. Çünkü onların hayatlarında büyük bir yer edinen mobil uygulamalar, çoğu zaman hayat kurtarıcı olabiliyorlar. İyi bir uygulama sayesinde gerçekten de hayat kaliteniz artabiliyor. Kalori saymak, oyun oynamak, iyi vakit geçirmek, insanlarla tanışmak vs. bunların hepsi insanlar için devrim niteliğinde işlerdi ve hala devam ediyorlar.

Mobil uygulamalarla ilgilenen kişilerin karşısına genellikle Flutter mi React Native mi? sorusu çıkıyor demek yanlış olmayacaktır. Çünkü bu iki yardımcı işlem sayesinde mobil uygulama üretmek mümkün olabiliyor. Ancak tabi ki de bunların aracılığıyla oluşturulan uygulamaların bazı temel farklılıkları da olması çok doğal. Birçok kişiye göre Flutter çok daha iyi bir konumdayken, bazıları için React Native çok daha kullanışlı olabiliyor.

Flutter vs React Native

Söz konusu durumla ilgili yapılan karşılaştırmalar genellikle Flutter vs React Native şeklinde oluyor. Bu karşılaştırmaların temelinde performans ile ilgili kaygılar yatıyor olsa bile sadece bununla kısıtlı kaldığını söylemekte temelde doğru olmayacaktır. Özellikle de amatör seviyede olan kişiler için bakıldığında her ikisi de son derece kullanışlı olabiliyorlar. Ancak yine de Flutter mi yoksa React Native mi? sorusunu yanıtlarken dikkatli olmakta fayda var. Çünkü bu iki platformda kendi içerisinde zorluklar ve kolaylıklar barındırıyorlar.

  • Yazılım dilleri buradaki en büyük farklılıkları uyandıran etken olarak tanımlanabilir. Özellikle de amatör seviyede yazılım bilen kişiler için bu durum bir probleme neden olabilir.
  • Alt yapı ve servis kullanımı konusu da Flutter vs React Native konusuyla ilgili olarak da fikir verici olabilir. Çünkü bu alt yapılar çoğu zaman anlaşılması güç yapılar değiller.

Sonuçta bu ikisinden herhangi birini seçmek tamamıyla kişinin yani uygulama üreticisinin keyfine kalmış durumda. Yine de doğru bir seçim yapmak konusunda dikkatli olmakta fayda var. Çünkü bu konularda uzmanlık kazanmak uzun zaman alabiliyor. Bunun için her iki platformu da tanımak gerekiyor demek yanlış olmaz.

Flutter yazılımını öğrenmeyi hedeflemiş kişilerin en çok sorduğu ve işine yarayan bilgi olarak Flutter ile Sayfalar Arası Geçiş makalemizi incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç