E Ticaret Platformları ile Kişisel E Ticaret Sistemi Arasındaki Farklar

E-ticaret Nedir ? diye kendimize sorduğumuzda; açılımı Elektronik Ticaret anlamına gelen 1995 yılından sonrada yaygınlaşan bir ticaret türüdür. E-ticarete talep günümüzde belli başlı ticaret platformlarında yaygınlaşmasıyla beraber artmıştır. E ticaret nedir sorusunun tam cevabı ise fiziksel olarak sattığınız tüm ürünlerin dijital ortamda sergilenmesi ve bunların online ödeme sistemleri ile entegre edilip satışının gerçekleşmesi hizmetidir. Webeemo olarak müşterilerimize E Ticaret Hizmeti verirken onların dijitalde bulunabilir olmalarına yardımcı oluyoruz.

E Ticaret
 

Pandemi süreci ve devamında işletmelerin fiziksel satış imkanlarının kısıtlanmasıyla beraber bu tarz ufak firmalar kendilerine yeni bir kazanç kapısı aralayabilmek için bu tarz sistemlere yönelmişlerdir. Peki Platform üzerinden yapılan E-Ticaret mi mantıklı yoksa kendi E-Ticaret Sistemimizi oluşturmak mı mantıklı ? Sorularını duyar gibiyim. Webeemo Yeni Nesil Web Ajansı olarak bu konuya şu şekilde açıklık getirelim;

E Ticaret Platformlarında Ticaret Yapmak

Platform olarak bir E-Ticaret, E-satış modeline üye olduğunuzda müşteri kitlesi oluşturmanız zor değildir. Ürünü yüklersiniz, Muadillerinin fiyat araştırmasını yaparsınız ve Satış Fiyatınızı belirleyip satışa aktif hale getirirsiniz. Sizin de kulağınıza hoş geliyor değil mi ? Ürünü yükle satılacak fiyatı belirle ve satış gelmesi için bekleyelim. Tabi işin iç aşamaları bu şekilde ilerlemiyor.

Hemen şöyle bir bilgiyle açıklık verelim;

Elimizde 4  Farklı E-Ticaret Platformu var bunlar; A Platformu, B Platformu, C Platformu ve D Platformu. Bunlara ürünlerinizi yüklediniz, ürünlerinizin resmini de kaliteli bir şekilde çektirdiniz. (Böyle Bir hizmet arayanlarınız olursa Webeemo Olarak bu Hizmetide veriyoruz.) Geldik diğer aşamaya A Platformu bizden %10 komisyon alsın B Platformu bizden %15 alsın C Platformu da %15 alsın D Platformu ise %30 alsın.

E Ticaret Platformlarında Ticaret Yapmak
 

Bunların aldıkları komisyon size getirecek aktif satış sayısına göre değişmektedir. Şimdi gelelim en sığ noktaya. Ücretler ve Kesinti  🙂 Web ajansı olarak en sevdiğimiz ama müşterilerin hiç sevmediği konuya. Şimdi siz X markalı bir ürünü 10 TL’den mal ediyorsunuz. Kesintileri de hesapladınız A platformuna 11 TL’den, B ve C Platformuna 11,5 TL’den ve D platformuna da 13 TL’den koydunuz. İlk satışını aldınız ve Platform kargoya verilip kargo bilgilerinin eklenmesini talep etti. Kargo ? Bu ücreti de aldığınız ödemenin içine veya dışına ekleyerek ayarlayabiliyorsunuz. Korkmanıza gerek yok 🙂 Kargo bilgilerini de ekledik. Sıra ödemeyi almaya geldi. Ödemeyi almak istiyoruz ama bizden türlü türlü belgeler istiyorlar, ödemeyi hesapta tutup ayın belli sürelerinde ödeme talebi oluşturun gibi spontane cümleler ile geliyorlar. Hem Ödeme Hem de diğer problemleri yaşamamak adına kendi e ticaret sitenizi kurmanız önemlidir.

Kişisel E Ticaret Sisteminizi Kurmanın Sağladığı Avantajlar

E Ticaret Platformları

Kişisel E Ticaret Sistemleri ve Sitelerinde işleyiş yukarıda açıkladığımız modelden farklıdır. Her şey Manuel ilerler ama bir güzelliği var ki 7’den 77’ye herkesin can attığı bir konudur. O da Sıcak Para. Nakit akışı her zaman anlıktır. Ürünün Satılır ödemen direkt olarak hesabındadır. Haydi gelin hep beraber avantajlarına bakalım…

  • Sistem Tam Anlamıyla İşletmenize Ait olur.
  • Tek Kullanıcı, Yönetici Sizsinizdir.
  • İstediğiniz ürünü istediğiniz şekilde satabilirsiniz. ( Tabi Alkol, tütün ve türevi şeyler haricinde.)
  • Ödemeniz Anlık olarak hesabınıza geçer.
  • Fiziksel Mağazanızı Sanallaştırma Diyebiliriz.

Bu yüzden Webeemo Yeni Nesil Web Ajansı olarak, Fiziksel dükkanlarını sanal mağaza oluşturup online alışverişe açmak isteyen müşterilerimize direkt olarak kendi E ticaret sistemlerini kurmalarının kendileri için ileriye dönük bir yatırım aracı olduğunu, Firmalarının ve ürünlerinin dijitalde kolayca bulunabilir olacağını iletiyoruz. Bu yüzden işletmenizin veya firmanızın e ticaret sistemine geçme gibi düşüncesi var ise;  hiç durmadan bizimle iletişime geçerek firmanızın kimliğine uygun tasarımları seçerek bir e ticaret sitesi oluşturabilir ve işletmenize özel geliştireceğimiz dijital işletme çözümlerine göz atarak bu hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç