Blogger mi_ WordPress mi_

Blogger mi WordPress mi? Web site kurmak isteyen kişiler için internet dünyasında birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Özel tasarım bir web site kurmak her ne kadar sizleri çok profesyonel gösterse de bu tarz bir sitenin kurulması çok yüksek bir maliyet ortaya çıkarabilir.

Ancak kişilerin özel İlgi alanlarına yönelik olarak site kurmalarına yardımcı olan birçok platform bulunur. Bu platformlar arasında WordPress ve Blogger ilk sıralarda yer alır. Bu aşamada web site kurmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de Blogger mı WordPress mi sorusunun yanıtı olmaktadır.

Bu soruya yanıt verebilmek için her iki platformu yakından incelemek gerekir. Blogger çok fazla kitle tarafından tercih edilse de WordPress genellikle daha profesyonel kullanımlar için tercih edilen bir platformdur. Aynı zamanda dünya üzerindeki web sitelerini yaklaşık %35’i WordPress tarafından oluşturulmuş sitelerdir.

WordPress Sitelerin Avantajları

WordPress siteler birçok avantajı kullanıcıya bir arada sunduğu için genelde daha fazla tercih edilir. Bu nedenle Blogger mi WordPress mi sorusu sorulduğunda genelde WordPress bir tık daha önde denilebilir. Bu sitelerin en önemli avantajları arasında ise şunları saymak mümkün olabilir:

  • Web siteniz üzerinde bir hakimiyet kurmanıza yardımcı olur.

  • Tema seçenekleri son derece fazladır.

  • Kazanç türleri oldukça fazladır.

  • Blog yazarları kazanç konusunda daha özgürdür.

  • Yararlanılan kazanç türleri arasında affilate pazarlama, banner satışları ve adsense para kazanma yöntemleri bulunur.

Her bir avantajı nedeniyle wordpress siteleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Standartlarının yüksek olması ve geniş tema ile eklenti seçeneklerinin bulunması da önemli avantajları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte Blogger’in de kullanıcısına sunduğu birçok avantajdan söz etmek mümkün olmaktadır.

Blogger Site Avantajları

Blogger üzerinden de web site kurma imkanı bulunur. Bunun da sizlere sağladığı birtakım avantajlar vardır. Kullanımı rahattır ve Google arama motoruna uygun bir alt yapısı vardır. Bunun yanında birçok dezavantajı olduğundan da bahsedilebilir. Örnek vermek gerekir ise esnek bir site değildir. Blog yazdığınız sürece sürekli olarak aynı alt yapıyı kullanmak zorundasınız. Bunun yanında fazla eklentisi yoktur. Tek kazanç kaynağı da AdSense’dir. Blogger mi WordPress mi sorusu sorulduğunda wordpress biraz daha ön plandadır.

Sadece WordPress Tema,Eklenti, kurulum ve hata çözümleri makalelerimi okumak için https://webeemo.com.tr/category/web-uygulamalari/wordpress/ kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç