Bir Sitenin WordPress Olup Olmadığını Anlamak

Bir sitenin WordPress olup olmadığını anlamak için birçok önemli kriteri dikkat etmek gerekir. Web siteler genellikle hangi platformlar üzerinden kurulduğunu az çok belli etmektedir. Bir web sitenin WordPress olup olmadığını anlamak için de sizlere birtakım önemli ipuçları sunulur. WordPress dünya üzerindeki web sitelerini %35’ine ev sahipliği yapan platformlardan biridir.

Profesyonel olarak web site kurmak isteyen birçok kişi bu platformun avantajlarından en iyi şekilde yararlanır. Web site kurulumu hakkında detaylı bilgiler edinmek isteyen kişilerin ilk uğrak noktalarından birisi de Wordprestir. Dijital dünyada karşınıza çıkan bir sitenin de WordPress bir site olup olmadığını anlamak düşündüğünüzden çok daha kolaydır.

Bir Sitenin WordPress Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir sitenin WordPress olup olmadığını anlamak için belirli kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. WordPress alt yapısını kullanan bir site ile karşılaşırsanız bunu öğrenmek son derece kolaydır. Son derece popüler bir sistem haline gelen wordpress artık hemen herkesin tercihleri arasında yer alıyor. Bu nedenle de internet üzerinde gezinen kişiler hangi sitelerin wordpress olduğunu merak edebiliyor. Böyle durumlarda Bir sitenin WordPress olup olmadığını anlamak şu adımlara başvurabilirsiniz:

  • Admin yolunu takip edebilirsiniz.

  • Giriş paneline bakabilirsiniz.

  • Kaynak kodlarını gözden geçirebilirsiniz.

  • İsitwp.com üzerinden siteyi kontrol edebilirsiniz.

Gibi birçok farklı durum vardır. Bu adımlarla bir sitenin rahatlıkla wordpress olup olmadığını anlamak mümkün hale gelmektedir. WordPress siteler hem tema hem de eklenti bakımından son derece zengin sitelerdir. Bu nedenle de günümüzde oldukça fazla kişi tarafından bu siteler daha fazla olarak tercih edilmektedir.

WordPress Sitelerin Özellikleri

WordPress sitelerin tercih edilmesinde birçok üstün özellikten bahsetmek mümkün olabilir. Bu sitelerde içerik yönetimi son derece profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir. Aynı zamanda yerel sunucuda çalışma imkanı sunar UTC kolaylığı sunan bir sitedir. Kullanıcı yönetimi de son derece kolaydır.

WordPress site kurmak birçok yönden avantajlıdır. Çünkü hem makinelerin hem de insanların anladığı dilden konuşan siteler yaratabilirsiniz. Dinamik bir sayfalama yaratmada da son derece profesyonel sitelerdir. Kullanıcı dostu platformlar olması tercih edilebilirliğini artıran unsurlar arasında yer alır.

WordPress eklentileri konusunda daha fazla bilgi ve kurulum rehberi makalelerine ulaşmak isterseniz buraya bırakıyoruz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç