Google Adwords Sertifikaları Ne İşe Yarar_
Google Adwords Sertifikaları Ne İşe Yarar_

Google Adwords Sertifikaları Ne İşe Yarar? İnternet üzerinde reklamcılık denince ilk akla gelen sitelerden bir tanesi Google Adwords’dür. Tüm dünya üzerinde etki sahibi olan bu platform ile birçok kişiye erişme şansı bulabilirsiniz. Tüm bu avantajları sunan Google Adwords kullanıcılarının deneyimlerini belirtmek için sertifika programı uygulamaktadır. Bu Google Adwords sertifika programında birçok sertifika türü vardır.

Sizler de gerekli koşulları yerine getirerek bu sertifikaları alabilirsiniz. Alanına göre farklı sertifikalar bulunması sizin çok daha etkili bir reklamcı olduğunuzun göstergesi olacaktır. Hangi alanda kendinizi yetkin hissediyorsanız o alanın sertifikasını almanız tavsiye edilir. Bu sertifikaları alırken 100 üzerinden en az 80 puan alman gerekir. Bu koşulları yerine getirdiğinizde sizler de bu sertifikaları almaya hak kazanırsınız. Peki aldığınız Google adwords sertifikaları ne işe yarar?

Google Adwords Sertifikaları

Google Adwords Sertifikaları Bu sertifikaları aldığınızda başka kişilere dijital reklamcılık alanında uzman olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Uzmanlığınızı kanıtlamanız çok daha fazla kişi ile çalışma yapmanıza olanak sağlamaktadır. Potansiyel müşterilerinizin daha fazla dikkatini çekmeyi sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sertifikalar sayesinde Google Partners programında Google’ın iş ortağı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum şirketinize birçok avantaj sağlayacaktır.

Google Adwords sertifikaları geçerlilik süresi 1 sene olarak belirlenmiştir. Bunun için her sene tekrardan koşulları yerine getirdiğinize dair kendinizi kanıtlamalısınız. Aksi takdirde sertifikanız geçersiz olacaktır. Yeniden değerlendirmeye katılmalı kendinizi halen bu konuda başarılı biri olduğunuzu göstermelisiniz. Google ads sertifikası, dijital reklamcılık uzmanı olduğunuza dair bir belge olduğundan dolayı müşterilerinize karşı bu sertifikayı her sene yenilemelisiniz. Müşterilerinize sertifikanızın olduğunu bahsederken sertifikanızın süresinin dolmamış olması gerekir. Bu da uymanız gereken bir kuraldır.

Google Adwords sertifikaları ne işe yarar yazımızın sonuna geldik. Sizler de buna benzer bilgilendirici içeriklerimize ulaşmak isterseniz internet sitemiz üzerinde sizinle paylaştığımız blog yazılarımıza göz atabilirsiniz. Instagram’da Nasıl Takipçi Satın Alınır yazımızı okumak isterseniz sitemize göz atabilirsiniz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç