Ekran Desen Kilidini Unuttum ve Google Hesabıyla Sıfırlayamıyorum

Ekran Desen Kilidini Unuttum ve Google Hesabıyla Sıfırlayamıyorum, Mobil cihazlarımızda güvenlik sağlamak adına birçok şifreleme yöntemi bulunmaktadır. Bu şifreleme yöntemleri sayesinde cihazınızda bulunan dosyaların güvenliğini sağlayabiliriz. Bu dosyalara sadece şifreyi bilen kişiler erişebilecektir. Ayrıca bu şifreler sayesinde cihazınızın donanımlarını sadece siz kullanabilirsiniz. Ancak konulan bu şifrelerin unutulmaması gerekir. Unutulduğu takdirde içeride bulunan dosyalara erişmek çok zor bir durum haline gelecektir.

Bu şifreleme yöntemlerinden bir tanesi ise desen kilididir. Dokuz tane noktanın üzerinden geçerek işaretlenen sembol cihazınızın güvenliğini sağlayacak bir şifredir. Bu şifre en çok tercih edilen kilit türlerinden bir tanesidir. Ancak yeri geldiğinde bu desen kilidi unutulabilir. Bu desen kilidi unutulduğunda çözüm olarak sizlere alternatif sunulmaktadır. Cihazınızın bağlı olduğu Google hesabı ile şifreyi sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar da bu durumda bir sorun teşkil etmektedir. Cihazın bağlı olduğu Google hesabına erişememe problemi vardır. Bu noktada ise ekran kilidinizi sıfırlama işlemi çok daha zor bir hale gelecektir.

Ekran desen kilidini unuttum ve Google hesabıyla sıfırlayamıyorum diyenler için bir çözüm yolu daha vardır. Bu çözüm yolu dosyalarınızı kaybetmenize sebep olsa da cihaza erişebilmenize olanak sağlamaktadır.

Ekran Desen Kilidini Google Hesabı ile Sıfırlayamama Çözümü

Cihazınıza koyduğunuz desen kilidini unutup Google hesabı ile sıfırlama işleminde problem yaşıyorsanız size yeni bir çözüm sunabiliriz.

  • Cihazınızı kapatmanız gerekir.
  • Kapattıktan sonra donanım Tuşları ile bootloader modu açılması gerekir. Bu mod cihazınızın özelliğine göre farklı metotlar ile açılmaktadır. Internet üzerinden kendi cihazınızı özel modu açma yönteminizi öğrenmelisiniz.
  • Bootloader ekranı geldikten sonra Wipe Factory reset kısmına gelerek cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.
  • Bu adımın ardından Android olarak eski olan cihazlarda sorun çözülecektir. Güncel olan cihazlarda ise eski Google hesabı girilmesi istense de YouTube üzerinden birçok bypass metodu ile bu adım aşılabilir.
  • Sizler de bu metodun ardından cihazınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz.

Ekran desen kilidini unuttum ve Google hesabıyla açamıyorum yazımızın sonuna geldik. Bunun gibi içeriklerini devamı için internet sitemize bakabilirsiniz. Site optimizasyonu WordPress için nasıl yapılır yazımızı okumak için internet sitemizde bulunan blog sekmesine bakabilirsiniz.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

0 / 5

Your page rank:

İletişime Geç